Wybory 2018
Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel

wtorek,

16 października 2018

18:45

Filia urzędu na Przymorzu, darmowe posiłki i złota karta mieszkańca - propozycje Pawła Adamowicza dla seniorów

Filia urzędu na Przymorzu, darmowe posiłki i złota karta mieszkańca - Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Adamowicza Wszystko dla Gdańska przedstawił propozycje dla seniorów.

- Był pilotaż teleopieki, teraz jest czas, by ona w mieście mogła w pełni funkcjonować. Posiłki, które będą dostarczane do seniorów - pilotaż za nami, teraz czas by realizować to we wszystkich dzielnicach. Przybliżenie urzędu to nie opowieść o tym, że będziemy przy mieszkańcach tylko konkretne przeniesienie urzędu do dzielnicy. w której jest najwięcej seniorów czyli na Przymorze vis a vis Zielonego Rynku – mówi Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska i kandydat do Rady Miasta.

ZŁOTA KARTA MIESZKAŃCA

Wśród propozycji udogodnień dla gdańskich seniorów jest i nowość – złota karta mieszkańca. Będzie działać tak jak popularna karta mieszkańca ale z poszerzonym pakietem usług dla osób po sześćdziesiątce. – Chcemy by ta karta miała szereg ułatwień i zaproszeń dedykowanych tylko seniorom, jak na przykład wejścia do teatru czy kina – mówi – ubiegający się o reelekcję prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

120 TYS. SENIORÓW

W Gdańsku w wieku senioralnym – czyli po 60-tym roku życia jest ponad 120 tysięcy osób. W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy odbyły się wybory do Gdańskiej Rady Senioralnej.

Aleksandra Nietopiel/mm