Wybory 2018
Fot. Radio Gdańsk/Marcin Lange

czwartek,

11 października 2018

17:46

Marcin Horała ma 5 propozycji dla mieszkańców kilku gdyńskich dzielnic. "Wraca" temat przedłużenia ulic Strzelców i Buraczanej

Nowe miejsca parkingowe, budowa kładki pieszo-rowerowej, przebudowa węzła Karwiny, remont chodników i ścieżek rowerowych oraz budowa placów zabaw. Te propozycje dla mieszkańców Dąbrowy, Karwin oraz Małego i Wielkiego Kacka przedstawił w czwartek kandydat na prezydenta Gdyni Marcin Horała.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdyni po zwycięskich wyborach chce przede wszystkim przebudować węzeł Karwiny, czyli splot ulic Wielkopolskiej, Sopockiej i Strzelców.

WRACA TEMAT KŁADKI

W planach Marcina Horały jest również budowa kładki pieszo-rowerowej nad torowiskiem między Karwinami a Małym Kackiem. Chodzi o to samo miejsce, w którym kilka miesięcy temu władze Gdyni ogłosiły plan budowy wiaduktu. Po gwałtownych protestach mieszkańców wycofano się z jego realizacji, jednocześnie zapowiadając w tej sprawie konsultacje społeczne pod koniec roku. 

- Połączenie ulic Strzelców i Buraczanej jest potrzebne, ale w formie kładki pieszo-rowerowej, a nie wiaduktu samochodowego, który zakłóciłby spokój mieszkańców tego rejonu Karwin - mówi Marcin Horała. - Mieszkańcy stanowczo oprotestowali propozycję władz miasta i ja się do ich opinii przychylam. Kładka umożliwi osobom mieszkającym w tej części miasta łatwe komunikowanie się między Małym Kackiem a Karwinami, jednocześnie nie zaburzając spokoju mieszkańców - dodaje.

NOWE MIEJSCA PARKINGOWE

Marcin Horała wraz ze swoimi współpracownikami zapowiedział budowę nowych miejsc parkingowych w południowej części miasta oraz remont i estetyzację chodników, ścieżek rowerowych. W planach jest również budowa placów zabaw na Dąbrowie, Karwinach oraz w Małym i Wielkim Kacku.

Marcin Lange/mkul

kropa kropa kropa