Wybory 2018
Fot. Radio Gdańsk/Daniel Wojciechowski

środa,

10 października 2018

15:55

Marcin Horała z pomysłami na rozwój gdyńskich Hal Targowych. Wszystko zawarł w pięciu punktach

Pięć pomysłów na poprawę warunków i rozwój gdyńskich Hal Targowych zaprezentował w środę Marcin Horała. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta chce przede wszystkim oddać zarządzanie obiektem stowarzyszeniu kupców. Jego zdaniem, przedsiębiorcy znacznie lepiej wywiążą się z tej roli, niż urzędnicy.


Marcin Horała zapowiedział także, że po zwycięskich dla siebie wyborach samorządowych wprowadzi zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego dla terenów tzw. Międzytorza. Zablokuje też możliwość budowy tam kolejnego centrum handlowego, a w zamian doprowadzi do powstania wielokondygnacyjnego parkingu.

WIELOLETNIE POSTULATY KUPCÓW

- Zamierzam również spełnić wieloletnie postulaty kupców dotyczące instalacji nawiewów i kurtyn powietrznych w Halach Targowych – zapowiada Marcin Horała. – W tej chwili sytuacja wygląda tak, że latem w obiekcie jest za ciepło, a zimą za zimno. To sprawia, że Hale Targowe tracą przez to klientów na rzecz galerii handlowych - dodał.

- Do tego również zamierzam doprowadzić do budowy kładki dla pieszych nad ul. Jana z Kolna, na wysokości Hal Targowych. To rozwiązanie powstanie w dłuższej perspektywie, natomiast "od ręki" można wymalować tam naziemne przejście. W tej chwili bowiem piesi lawirują między samochodami, dochodzi tam często do wypadków i potrąceń, co nie ma prawa dłużej trwać – wyjaśnia kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdyni.

PODZIEMNE PRZEJŚCIE?

Wcześniej w sprawie Hal Targowych wypowiadał się też inny kandydat ma prezydenta Gdyni, a mianowicie Marcin Strzelczyk z SLD. On z kolei proponuje budowę podziemnego przejścia dla pieszych na ul. Jana z Kolna. Do tego też zapowiada zniesienie opłaty targowej na terenie miasta.

 


Marcin Lange/pOr