Wiadomości
W tym roku Dzień Papieski odbędzie się 13 października (Fot. Facebook/Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia)

poniedziałek,

23 września 2019

13:04

Gra terenowa, loterie fantowe i kiermasze. W październiku odbędzie się kolejna edycja obchodów Dnia Papieskiego

"Wstańcie, chodźmy". Pod tym hasłem odbędzie się kolejna edycja obchodów z okazji Dnia Papieskiego na terenie Trójmiasta i okolic. Wydarzenie jest organizowane przez Stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia (FDNT). 

Stypendyści FDNT to studenci oraz uczniowie szkół średnich oraz 7, 8 klasy szkoły podstawowej. W dużej mierze pochodzą z małych miejscowości i niezamożnych rodzin. Jednak wśród rówieśników wyróżniają się wiedzą, talentami, wiarą oraz zaangażowaniem jako wolontariusze.

ORGANIZUJĄ GO OD PRAWIE 20 LAT

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia organizują obchody Dnia Papieskiego od 19 lat. Wydarzenie odbywa się na terenie Trójmiasta oraz w Redzie i Wejherowie. W planach tegorocznych obchodów jest Bieg Papieski, koncert połączony z wernisażem prac ręcznie malowanych przez jedną ze stypendystek, gra terenowa za pośrednictwem aplikacji OpenCaching, loterie fantowe, kiermasze ciast oraz miasteczka rodzinne poświęcone głównie najmłodszym mieszkańcom Trójmiasta. 

DZIEŃ PAPIESKI

Dzień Papieski jest obchodzony równolegle z Dniem Papieża Jana Pawła II. To polskie święto obchodzone co roku 16 października, czyli w dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dzień Papieski przypada na niedzielę bezpośrednio poprzedzającą tę datę. W tym roku odbędzie się w niedzielę 13 października.