Wiadomości
Bieg przyciągnął wiele rodzin do Bąkowa pod Gdańskiem (Fot. Radio Gdańsk/Maciej Naskręt)

niedziela,

22 września 2019

16:51

400 osób, biegając, pomogło w umeblowaniu domu seniora. Sellin: "Caritas pokazuje, że sprawdza się w organizowaniu pomocy"

W Bąkowie koło Gdańska odbył się w niedzielę bieg charytatywny pn. "Dobra Droga". Organizatorem była Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Wójt Gminy Kolbudy. Była kuchnia polowa z bigosem i poczęstunek dla uczestników.

Uczestnicy mieli do wyboru trasę na 5 lub na 10 kilometrów. Głównym punktem wydarzenia jest jednak bieg na dystansie 10 km – z elektronicznym pomiarem czasu. Uczestnicy zawodów otrzymują atrakcyjny pakiet startowy. Przygotowano medale i puchary z upominkami dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych. 


Bieg to impreza sportowo-rekreacyjna dla całych rodzin, w tym także dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów.

- Caritas Polska, jako najbardziej systematycznie pomagająca organizacja, do tego świetnie radząca sobie instytucjonalnie, sprawdza się w działaniach, które niosą pomoc różnym grupom - mówi Jarosław Sellin, wiceminister resortu kultury, który wręczał nagrody zwycięzcom.

PODWÓJNA KORZYŚĆ

A dlaczego warto brać udział w biegu? - Z dwóch powodów. Po pierwsze biegacze mogli poprawić swoją krzepę, a po drugie pomagali, biorąc udział w umeblowaniu domu seniora, który jest pod opieką Caritasu - mówi biskup gdański, Wiesław Szlachetka.

W planach jest kolejna edycja biegu.

 

Maciej Naskręt