Ta strona używa plików Cookies.

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu www.radiogdansk.pl

  1. Administratorem Danych jest Rozgłośnia Regionalna Polskiego Radia w Gdańsku – Radio Gdańsk S.A. z siedzibą w Gdańsku 80-236 , ul. Grunwaldzka 18.

  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@radiogdansk.pl

  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.

  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okresy zgodne z naszą Polityką Prywatności.

  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.

  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  10. Rozgłośnia Regionalna Polskiego Radia w Gdańsku – Radio Gdańsk S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Wiadomości
Magda Świerczyńska-Dolot ze swoją nagrodą (Fot. Radio Gdańsk)

sobota,

21 września 2019

19:31

Reportaże dziennikarek Radia Gdańsk najlepsze w Polsce. Ogłoszono wyniki konkursu Bałtyk 2019

Trzy dziennikarki Radia Gdańsk nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego BAŁTYK 2019.
Trzecie miejsce w konkursie ex aequo otrzymały Magdalena Świerczyńska-Dolot za reportaż "Jan z Gdańska, Bonifacio z Orii" i Hanna Wilczyńska Toczko za reportaż "Kapitan Lobo". Z kolei Anna Rębas została nagrodzona wyróżnieniem za reportaż "Zobaczyłam morze". Zostały one wybrane spośród 26 nadesłanych prac.

WARSZTATY DLA DZIENNIKARZY

Ogłoszenie wyników konkursu zostało poprzedzone warsztatami dla reportażystów zorganizowanych w Mielnie. Wówczas dziennikarze mogli poszerzyć swoje umiejętności pod okiem Adriana Chimiaka z Polskiego Radia Opole. W szkoleniu uczestniczyli reportażyści z całej Polski m.in. z Lublina, Olsztyna i Białegostoku.

Konkurs Reportażu i Dokumentu Radiowego to przedsięwzięcie, w ramach którego organizatorzy chcą zwrócić uwagę na sprawy morza, gospodarki morskiej, ludzi morza, historię regionu nadmorskiego, a także na związki i kontakty mieszkańców państw nadbałtyckich. Jest organizowany od 30 lat.

Reportaży można posłuchać TUTAJ.
Wojciech Luściński/Dominika Raszkiewicz

 
 
fot. Mateusz Sienkiewicz
Uczestniczą w nich dziennikarze z całej Polski - m.in. z Lublina, Olsztyna, Białegostoku i Warszawy. Jest to grupowa wymiana myśli, dzielenie się spostrzeżeniami i dyskusja na temat nadesłanych audycji.

Warsztaty prowadzi Adrian Chimiak z Polskiego Radia Opole