Wiadomości
W Gdańsku jest wciąż za mało rodzin zastępczych (Fot. Pixabay.com)

sobota,

21 września 2019

12:19

Gdański MOPR poszukuje rodzin zastępczych. "Potrzebni są ludzie otwarci i kochający dzieci"

Rodzice zastępczy poszukiwani. Z myślą o nich Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku organizuje Dzień Otwarty z psychologami i trenerami. Przyjść może każdy, kto myśli o założeniu rodzinny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka.

W Gdańsku działa 300 rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. To jednak nie wystarcza. - Nasze potrzeby są ogromne. Dotyczą i maleńkich dzieci pozostawionych w szpitalach po urodzeniu, ale też dzieci nastoletnich - mówi Joanna Radzimowska, kierownik Wydziału Pieczy Zastępczej w gdańskim MOPR.

NIE TYLKO MAŁŻEŃSTWA

Jak dodaje, zgłosić się może każdy. - Zapraszamy wszystkich, którzy uważają, że mają otwarty dom, umysł i serce i którzy lubią dzieci. To mogą być małżeństwa, osoby w nieformalnych związkach czy osoby samotne, którym zdrowie pozwala na opiekowanie się innymi. Ciągle brakuje nowych kandydatów, a dzieci przybywa. Jest ich dużo w różnych placówkach, a mogłyby być w domach rodzin zastępczych. Stąd nasz apel, by zgłaszać się do nas - mówi Joanna Radzimowska.

SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI

Podczas Dnia Otwartego w MOPR do dyspozycji zainteresowanych będą psychologowie, trenerzy i specjaliści do spraw rodziny. Odpowiedzą na pytania dotyczące założenia i prowadzenia m.in. zastępczej rodziny zawodowej czy rodzinnego domu dziecka. Opowiedzą o predyspozycjach kandydatów, udzielanej pomocy finansowej, rzeczowej, asystenckiej, psychologicznej czy prawnej rodzinom zastępczym.

Dzień Otwarty w MOPR odbędzie się 25 września w godzinach 8:00-18:00 przy ul. Leczkowa 1 w Gdańsku.

Aleksandra Nietopiel/dr