Wiadomości
Na szlaku powstaną nowe ścieżki rowerowe i spacerowe (Fot. Agencja KFP/Dariusz Łazarski)

sobota,

21 września 2019

09:51

40-kilometrowy szlak ma powstać w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Właśnie ogłoszono drugi przetarg

Od Jasienia do Sopotu. W połowie 2020 roku ma być gotowy projekt blisko 40-kilometrowego szlaku w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła kolejny przetarg na dokumentacje projektową szlaku wiodącego przez TPK. W pierwszym postępowaniu zgłoszone oferty znacznie przewyższały zabezpieczoną przez miasto kwotę, dlatego teraz zmieniono formułę przetargu.

DLA MIESZKAŃCÓW I TURYSTÓW

Zadanie ma poprawić atrakcyjność Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przy zachowaniu jego naturalnych walorów. Powstaną nowe ścieżki spacerowe i rowerowe, a istniejące zostaną utwardzone i odpowiednio oznakowane. W ramach zabezpieczenia tras wykonane zostaną również bariery ochronne. W projekcie ma zostać także uwzględnione wprowadzenie elementów uspokojenia ruchu, strefy Tempo-30 oraz poduszek zwalniających.
 
PIĘĆ ŁĄCZNIKÓW

Do głównej trasy prowadzić będzie pięć łączników, pełniących funkcję odcinków szlaku turystycznego. Pierwszy z nich - odcinek A prowadzić będzie dookoła zbiornika Jasień. Odcinek B skieruje nas wzdłuż nasypu PKM Jasień, od zbiornika do ul. Szybowcowej na Matarni, a następnie wzdłuż ul. Słowackiego do Złotej Karczmy. Trzeci odcinek biec będzie od Matemblewa do ul. Słowackiego, przecinając ul. Potokową, następnie wzdłuż ul. Słowackiego do wysokości nasypu PKM. Kolejny, najkrótszy łącznik biec będzie od szlaku głównego do Osiedla Złota Karczma. Ostatni, piąty łącznik prowadzić będzie od ul. Bytowskiej do Parku Reagana wzdłuż ul. Spacerowej, ul. Pomorskiej i Potoku Oliwskiego.

Łącznie cały szlak w Gdańsku wyniesie ponad 39 km z główną trasą o długości niemal 21 km. Otwarcie ofert w przetargu na dokumentację projektową nastąpi 25 października.

oprac. Aleksandra Nietopiel/dr