Wiadomości
Andrzej Jaworski (z lewej) i Arwid Żebrowski w piątek w Gdańsku rozdawali ulotki (fot. materiały prasowe)

piątek,

20 września 2019

14:19

Arwid Żebrowski chce, by gdańska stocznia powróciła do dawnej świetności. "To ważne, żeby Polska dalej się rozwijała"

Gdańsk powinien być kolebką polskiego przemysłu stoczniowego - uważa Arwid Żebrowski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Stawia też na budowę Portu Centralnego i obwodnic. W piątek poparł go były poseł PiS – Andrzej Jaworski.

- Jako poseł chciałbym, aby Stocznia Gdańska powróciła do swojej dawnej świetności. Chciałbym również pomóc zabiegać o dodatkowe środki dla powstającego Morskiego Portu Centralnego. To ważne, żeby Polska dalej rozwijała się gospodarczo i mogła sprzedawać własne produkty – powiedział Arwid Żebrowski, kandydat na posła Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Mówił też o remoncie dróg lokalnych oraz budowie nowych odcinków, w tym Obwodnicy Metropolitalnej, a także bwodnic Starogardu Gdańskiego, Kwidzyna, Malborka i Sztumu.

Zwrócił też uwagę na ograniczony dostęp do pomocy medycznej dla seniorów, zadeklarował pozyskanie środków na powstanie oddziałów geriatrycznych w pomorskich szpitalach oraz poradni specjalistycznych.

"NAJLEPSZY KANDYDAT"


Andrzej Jaworski, były poseł PiS, obecnie prezes stowarzyszenia MyGdańsk twierdzi, że Arwid Żebrowski to najlepszy kandydat do Sejmu w Gdańsku.

- Popieram Arwida Żebrowskiego. Znamy się od wielu lat i gwarantuję, że jest on osobą oddaną wszystkim mieszkańcom Pomorza, co niejednokrotnie udowodnił jako radny sejmiku pomorskiego. Jestem pewny, że będzie on jednym z najlepszych i najbardziej pracowitych posłów w nowej kadencji – powiedział Andrzej Jaworski.

Żebrowski w minionych kampaniach wspierał Jaworskiego w walce o fotel prezydenta Gdańska. Obecnie jest radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, był też asystentem europosłanki Anny Fotygi.

 

km