Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Dariusz Kępa)

sobota,

21 września 2019

08:18

Duże zmiany drogowe w Chojnicach. Utrudnienia już od poniedziałku

Kolejne poważne utrudnienia w ruchu czekają już od poniedziałku mieszkańców Chojnic. Po remoncie ronda Solidarności zamknięty zostanie teraz dojazd do dworca PKP od strony miasta. Do tego dochodzą nowe roboty drogowe w zachodniej części miasta.
Powodem utrudnień są prace ziemne związane z budową kanalizacji deszczowej. Miasto Chojnice dopiero teraz buduje taką sieć. Ułożenie rur pod jezdniami wymaga rozkopania kilku ulic.
 
WAŻNE ZMIANY

- Od poniedziałku dojazd do dworca kolejowego będzie możliwy tylko od ulicy Lichnowskiej. Ruch od strony miasta zostanie całkowicie zamknięty - zapowiada burmistrz Chojnic – Arseniusz Finster.

- To zamknięcie będzie funkcjonowało według naszych planów przez 14 dni. Tam gazowania będzie przechodziła też z gazociągiem średniego ciśnienia. Natomiast martwimy się też i boimy, ponieważ to jest ulica w której jest dużo urządzeń kolejowych, a urządzenia kolejowe nie są zbyt dobrze ewidencjonowane na mapach geodezyjnych, czyli boimy się o niespodzianki, które tam mogą być – dodaje Finster.
 
PRACE DROGOWE TAKŻE W INNYCH MIEJSCACH

Kolejnym newralgicznym miejscem w Chojnicach jest osiedle Kolejarz. Tam na pięciu ulicach, również w poniedziałek ruszą prace drogowe. Zamknięta jest też ulica Prochowa.

Pocieszeniem dla kierowców jest otwarcie po pięciu miesiącach remontu ulicy Sukienników przy rondzie Solidarności. To część głównego traktu przebiegającego przez miasto. Drogę udrożniono wczoraj wieczorem. Jak ostrzega Ratusz, mogą tam jeszcze występować okresowe utrudnienia w ruchu. Będzie to związane z naprawą nawierzchni dwóch odnóg odchodzących od ronda. Chodzi o ulicę Sępoleńską i Szeroką. W tej chwili wyjazd z miasta w kierunku Człuchowa odbywa się już bez przeszkód.

Dariusz Kępa/mar