Wiadomości
Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 październik (Fot. Michal Rumas / KFP)

wtorek,

17 września 2019

09:24

PiS z dużą przewagą nad KO. Tak wynika z najnowszego sondażu Kantar na miesiąc przed wyborami

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, 40 proc. badanych, deklarujących udział w nich, poparłoby PiS, 24 proc. - Koalicję Obywatelską, 11 proc. - zagłosowałoby na kandydatów lewicy, a 6 proc. na PSL-Koalicję Polską - wynika z sondażu Kantar.
Według sondażu na PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem, zagłosowałoby 40 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach do Sejmu.

Na Koalicję Obywatelską tworzoną przez PO, Nowoczesną, Inicjatywę Polska i Partię Zieloni głos oddałoby 24 proc. respondentów. Na ugrupowania lewicowe - SLD, Lewicę Razem i Wiosnę, których kandydaci będą startować z list KW SLD - zagłosowałoby 11 proc. ankietowanych.

6 proc. wybrałoby PSL-Koalicję Polską - z list tego komitetu startują też kandydaci Kukiz'15. Na Konfederację Wolność i Niepodległość (partie KORWiN i Ruch Narodowy oraz środowisko Grzegorza Brauna) zagłosowałoby 2 proc.

WIELU NIEZDECYDOWANYCH
 

17 proc. ankietowanych spośród tych, którzy zadeklarowali udział w wyborach stwierdziło, że trudno im powiedzieć na kogo oddaliby głos.

Chęć udziału w wyborach do Sejmu zadeklarowało łącznie 66 proc. respondentów - zdecydowanie uczestniczyć w wyborach zamierza 32 proc., a raczej wzięłoby w nich udział 34 proc.

 

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.


PAP/mk