Wiadomości
Arwid Żebrowski za zdjęciu drugi od prawej (Fot. Radio Gdańsk/Tomasz Gdaniec)

piątek,

13 września 2019

14:14

Arwid Żebrowski: "Żeby Kociewie i Powiśle mogły się swobodnie rozwijać, muszą powstać obwodnice"

Infrastruktura i zdrowie to główne tematy poselskiej kampanii wyborczej Arwida Żebrowskiego. Polityk Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej obiecał budowę obwodnic, m.in. Starogardu Gdańskiego, Sztumu i Malborka. Inwestycje miałyby być realizowane w ramach programu "100 obwodnic PiS".

- Chcę położyć nacisk na budowę obwodnic miast powiatowych i innych mniejszych miejscowości. Takie inwestycje powinny powstać w Starogardzie Gdańskim, Sztumie, Kwidzynie i Malborku. Starogardzka obwodnica to "obwodnica obwodnic" i najważniejsza inwestycja drogowa na Pomorzu - przypomina Arwid Żebrowski, kandydat PiS do Sejmu.

4 września Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej PiS w Olsztynie ogłosił hasło budowy "100 obwodnic PiS". Na razie nie padły żadne konkrety, co do ich rozmieszczenia. Z prostego rachunku wynika, że na Pomorzu powinno powstać od 4 do 5 takich obiektów.

- Żeby Kociewie i Powiśle mogły się swobodnie rozwijać, muszą powstać obwodnice, które usprawnią ruch i przyśpieszą wymianę towarów i usług. Realizację tych inwestycji gwarantuje Arwid Żebrowski - wyjaśnia Adam Krupa, radny sztumski.

DOSTĘPNOŚĆ DO SŁUŻBY ZDROWIA

Jak podkreśla kandydat na posła, drugim ważnym tematem jest dostępność służby zdrowia poza wielkimi aglomeracjami.

- Będę walczyć, aby nakłady na specjalistyczną medycynę docierały także do miast powiatowych i mniejszych miejscowości. Mam na myśli także opiekę pediatryczną i geriatryczną, a także medycynę paliatywną. Tematy te są mi bardzo bliskie, bo zajmuje się nimi na co dzień w samorządzie wojewódzkim - dodaje Żebrowski.

O tym, czy Żebrowski będzie mógł zrealizować swoje obietnice, zdecydują wyborcy 13 października.

 

Tomasz Gdaniec/mim