Wiadomości
Samorządy mogą jeszcze do końca października składać wnioski o kolejne dofinansowania z rządowego funduszu (Fot. Radio Gdańsk/Marek Nowosad)

środa,

11 września 2019

14:51

Dofinansowanie na drogi powiatowe. Elbląg otrzymał ponad 2,5 mln złotych z rządowego funduszu

Ponad 2,5 mln złotych na drogi powiatowe dostał Elbląg z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie otrzymały także inne samorządy z powiatu elbląskiego.

- W Elblągu przebudowane są dwie drogi - dojazdowa do fabryki mebli i ulica Szarych Szeregów. Prace powinny zakończyć się w połowie listopada. Cały koszt to 3,5 miliona złotych, dofinansowanie wyniesie 70 proc. To nas cieszy - zapewnia prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

NIE WSZYSCY ZADOWOLENI

Mniej zadowoleni byli inni samorządowcy z powiatu elbląskiego. - Drogi w Łęczu i Gronowie Elbląskim dostały rządowe wsparcie tylko w 50 procentach. Mogłoby być więcej, zwłaszcza, że na naszym terenie znajduje się 500 kilometrów dróg powiatowych - wyjaśnia Józef Zamojcin dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Pasłęku.

KOLEJNE WNIOSKI

- Złożyliśmy już kolejne wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych. Mam nadzieję, że również zostaną pozytywnie rozpatrzone – zaznaczył prezydent Witold Wróblewski po podpisaniu umowy z władzami wojewódzkimi.

- Na liście projektów, które otrzymały dofinansowanie znalazło się 97 zadań zgłoszonych przez powiaty i 197 wniosków złożonych przez gminy województwa warmińsko-mazurskiego. Ogólna kwota dofinansowania to ponad 326 mln zł – podkreślał Sławomir Sadowski wicewojewoda warmińsko – mazurski.

Samorządy mogą jeszcze do końca października składać wnioski o kolejne dofinansowania z rządowego funduszu. Środki zostaną rozdzielone na realizacje zadań wiosną.

 

Marek Nowosad/pOr