Wiadomości
Zniszczony płot na Kamiennej Górze (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Kamiński)

środa,

11 września 2019

14:01

Betonowy płot na Kamiennej Górze został zniszczony. Będzie nowy, ale tym razem nie zasłoni widoku

Raptem trzy dni przetrwał betonowy płot zagradzający dostęp do punktu widokowego przy ul. Mickiewicza na szczycie Kamiennej Góry. W nocy z poniedziałku na wtorek część betonowego ogrodzenia została zniszczona przez nieznanych sprawców.
Właściciele gruntu, którzy sądownie odzyskali od miasta prawa do tego terenu, zapowiedzieli, że w ciągu kilku najbliższych dni płot zostanie odbudowany.
 
BĘDZIE NOWY PŁOT

- Dzisiaj zgłoszę ten akt wandalizmu na policję – zapowiada Zbigniew Wołowicz, jeden z właścicieli gruntu przy ul. Mickiewicza. - Teren jest pod obserwacją monitoringu, więc mam nadzieję, że uwiecznił wizerunki sprawców – dodaje Zbigniew Wołowicz, który jednocześnie zapowiedział, że do końca tygodnia płot zostanie odbudowany. – Nie chcę konfliktów i nie zamierzam utrudniać podziwiania widoku morza tym, dla których jest to tak ważne. Płot wprawdzie będzie, ale tym razem zostanie wykonany z metalowych słupków - zaznacza.
 
PUNKT WIDOKOWY PRZESTAŁ ISTNIEĆ
 
W piątek teren na Kamiennej Górze został ogrodzony betonowym płotem. W ten sposób spadkobiercy właścicieli wywłaszczonych w latach 60. ubiegłego wieku zabezpieczyli grunt, który miasto musiało im zwrócić zgodnie z wyrokiem sądu. Ogrodzenie terenu oburzyło urzędników - uważają, że jest to samowola budowlana. Natomiast według spadkobierców gdyńscy urzędnicy nie znają prawa, które sami ustanowili. Więcej na ten temat pisaliśmy >>> TUTAJ.
 
Marcin Lange/pOr