Wiadomości
Jeden z mieszkańców złapał węża do kartonu (Fot. Straż Miejska Gdańsk)

środa,

11 września 2019

08:12

Nieproszony gość w jednej z kamienic we Wrzeszczu. Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o... wężu

Pełzał po klatce schodowej i wystraszył mieszkańców jednej z kamienic we Wrzeszczu. Istniała obawa, że może być jadowity. Egzotycznym zwierzęciem zajęli się strażnicy miejscy.

W piątek, kilka minut przed godziną 15.30, strażnicy otrzymali zgłoszenie dotyczące węża na klatce schodowej w budynku przy ulicy Słowackiego.

- Gad miał około metra długości. Wyglądem przypominał węża koralowego, który jest jadowity. Jednemu z mieszkańców udało się złapać go do kartonu – mówi młodszy inspektor Krzysztof Schuetz. - Szybko zakleiłem pudełko, tak aby gad się z niego nie wydostał i nikogo nie ukąsił. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwaliśmy na miejsce miejskiego łowczego – dodaje.

WĄŻ NIEGROŹNY DLA CZŁOWIEKA

Wąż trafił do lekarza weterynarii, który na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku zajmuje się zwierzętami egzotycznymi. Okazało się, że to lancetogłów mleczny zwany też wężem królewskim. Jest niegroźny dla człowieka. Aby odstraszyć drapieżniki, do złudzenia przypomina jadowitego koralowca.

 

oprac. mim