Wiadomości
We wtorek Arwid Żebrowski zaprezentował swój program wyborczy (Fot. Radio Gdańsk/Katarzyna Moritz)

wtorek,

10 września 2019

17:31

Arwid Żebrowski zaprezentował program wyborczy. Skupia się przede wszystkim na rodzinie, drogach i sporcie

Rodzina, drogi i sport - to główne punkty programu wyborczego kandydata do sejmu Arwida Żebrowskiego. We wtorek zaprezentował swój program wyborczy. Kandydat chce skupić się między innymi na budowie basenu w Skarszewach i obwodnicach.

Arwid Żebrowski zajmuje trzecie miejsce na liście Prawa i Sprawiedliwości.

Z RODZIN TWORZY SIĘ NARÓD

- Rodzina pozbawiona problemów socjalnobytowych, nieindoktrynowana szkodliwymi ideologiami jest bardzo ważna, bo z rodzin tworzy się naród – podkreślał Arwid Żebrowski. - W okresie przemian ustrojowych poznałem Jarosława Kaczyńskiego. Pamiętam, jak rozmawialiśmy o wolnej i niezależnej Polsce, w której dba się o rodzinę, pracowników, seniorów i dzieci. Dziś jestem dumny z tego, że nasze marzenia się spełniają – powiedział podczas prezentacji programu kandydat PiS do Sejmu.

Dodał też, że jest przeciwny wprowadzaniu przez samorządy w szkołach programów edukacji seksualnej. Jako przyszły poseł planuje zabiegać też o budowę nowej obwodnicy Trójmiasta, Starogardu Gdańskiego, Kwidzyna czy Malborka.


BASEN W SKARSZEWACH


Duże znaczenie programie Arwida Żebrowskiego mają również opieka zdrowotna, sport i rekreacja. Kandydat chce między innymi doprowadzić do budowy basenu w Skarszewach.

Arwid Żebrowski związany jest z Pomorzem, w latach 80. zakładał struktury NSZZ "Solidarność" w ówczesnych zakładach papierniczych w Kwidzynie. W 1990 został radnym Kwidzyna, a od dwóch kadencji jest radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego i wiceprzewodniczącym w Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych.

 

Katarzyna Moritz/pOr