Wiadomości
(Fot. Twitter.com/Paweł Kowal)

poniedziałek,

09 września 2019

10:51

Prezydent Gdańska wspiera kandydata do Sejmu w Krakowie. W sobotę razem rozdawali kawę

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w weekend w Krakowie wspierała w kampanii wyborczej polityka PO. W sobotę można było ją zobaczyć w towarzystwie Pawła Kowala. Razem rozdawali kawę.

Były polityk Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kowal został liderem listy Koalicji Obywatelskiej w Krakowie. W weekend mógł liczyć na pomoc w swojej kampanii od prezydent Gdańska.

KAWA NA MOGILSKIM WYDANA Z RANA

"Pani Prezydent! Bardzo dziękujemy za pomoc! Ostatnia kawa na Mogilskim wydana. Jutro znów" - czytamy na Twitterze Pawła Kowala.

"Świetne rozmowy z krakowianami, dziękuję!" - odpowiadała na TT prezydent Gdańska.

Pani Prezydent! Bardzo dziękujemy za pomoc! Ostatnia kawa na Mogilskim wydana. Jutro znów ☕☕☕ @Dulkiewicz_A pic.twitter.com/zPrVgeFX3G

— Paweł Kowal (@pawelkowalpl) September 9, 2019 Użytkownicy Twittera jednak dopytywali o to, kto płaci za podróże pani prezydent i czy czasami nie są to obywatele Gdańska?

 

CO KOWAL MA WSPÓLNEGO Z MAŁOPOLSKĄ i PREZYDENT GDAŃSKA?

Prof. Paweł Kowal na czele krakowskiej listy KO to spore zaskoczenie, bo polityk w przeszłości związany był z prawicą.

- Z list PiS startowałem dawno - 10 lat temu. Od kolegów sporo mnie już różni - mówił kilka tygodni temu w porannej rozmowie Radia Kraków Paweł Kowal, jedynka na liście Koalicji Obywatelskiej w Krakowie. Przypomniał, że trzykrotnie był wybierany na posła z Małopolski, więc ma sporo wspólnego z regionem. W ten sposób komentował uwagę jego konkurentki Małgorzaty Wassermann z PiS. Krytycznie oceniła ona umieszczenie na krakowskiej liście polityka, który związany jest życiowo z Warszawą.

W sprawie wyjazdu prezydent Gdańska do Krakowa wysłaliśmy pytania do jej rzecznika.

- Pani prezydent przebywa w Krakowie prywatnie. Dzisiaj ma wpisany urlop - poinformował Radio Gdańsk Daniel Stenzel, rzecznik prasowy Aleksandry Dulkiewicz.

Katarzyna Moritz