Wiadomości
W sobotę premier Mateusz Morawiecki pojawił się w firmie Drutex w Bytowie Fot. (Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

sobota,

24 sierpnia 2019

16:34

Premier Morawiecki podczas wizyty w Bytowie: "Inwestycje są motorem wzrostu gospodarczego w Polsce"

- Inwestycje są motorem wzrostu gospodarczego w Polsce. Rząd stawia na produkty innowacyjne - mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotę w czasie wizyty w fabryce firmy Drutex w Bytowie. Prezes Rady Ministrów podczas wizyty w województwie pomorskim przywołał m.in. dane GUS za 2018 i 2019 r., które - jak wskazał - mówią o wzroście inwestycji firm.

- Stawiamy na produkty innowacyjne. A tu miałem okazję zobaczyć, jak bardzo są innowacyjne i dopasowane do potrzeb klientów - mówił szef rządu w fabryce Drutexu, która produkuje m.in. okna i drzwi. Jak dodał, firma ma wielkie doświadczenie w sprzedaży innowacyjnych produktów na cały świat. - To wysoka jakość i znakomita praca naszych pracowników. Cieszę się, że mówią o swoim zadowoleniu z pracy. Rosną polskie czempiony, znakomite polskie firmy, dlatego wszystkim serdecznie gratuluję - dodał Mateusz Morawiecki.

RZĄD ZACHĘCA DO INNOWACYJNOŚCI

Jednocześnie szef rządu przypomniał, że rząd stworzył dodatkowe mechanizmy zachęt do innowacyjności, m.in. poprzez rozwiązania w obszarach amortyzacji, czy wdrażania nowoczesnych maszyn. Na koniec premier Morawiecki życzył polskiemu biznesowi i przedsiębiorcom "żeby podbijały coraz to kolejne rynki". 

PAP/mkul