Wiadomości
Na fanów motoryzacji podczas Verva Street Racing czeka wiele atrakcji (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

sobota,

24 sierpnia 2019

15:55

Po raz pierwszy połączyli wodę, powietrze i ziemię. Verva Street Racing w Gdyni

Na Skwerze Kościuszki w ten weekend można poczuć się jak w słynnym Monte Carlo. Biało-czerwone bandy wyznaczające tor jazdy, wysokie płoty oddzielające go od trybun i głośny ryk silników samochodów, które prezentują się tysiącom kibiców. To wszystko odbywa się w ramach organizowanej przez PKN Orlen imprezy - Verva Street Racing.

Prezes koncernu paliwowego Daniel Obajtek podkreśla, że w organizację imprezy Verva Street Racing zaangażowanych było w ciągu ostatnich 4 miesięcy ponad 500 osób. 

- Zorganizowaliśmy tę wyjątkową imprezę w Gdyni, ponieważ Orlen jest obecny nie tylko w Płocku, ale także w innych miastach. Postanowiliśmy, że każdego roku będziemy organizować imprezę w innym mieście i w tym roku wybraliśmy Gdynię - mówił Daniel Obajtek. Jednocześnie p
rezes PKN Orlen podkreślał, że tegoroczna, dziesiąta edycja Verva Street Racing jest edycją wyjątkową. - Po raz pierwszy łączymy wodę, powietrze i ziemię. Będzie działo się naprawdę dużo na terenie o powierzchni 400 hektarów - mówi Daniel Obajtek.

TYSIĄCE FANÓW MOTORYZACJI

Impreza przyciągnęła do Gdyni tysiące osób. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście tor stworzony na Skwerze Kościuszki. Tam można podziwiać nie tylko kierowców Formuły 1 - Roberta Kubicę i Georga Russela, ale również kierowców samochodów driftingowych, czyli stworzonych z myślą o wprowadzaniu w kontrolowany poślizg. 

- Z naszego punktu widzenia jest tutaj dość wąsko, ale chcemy zrobić show i pokazać możliwości naszych samochodów, dlatego czasami zderzaki o kilkadziesiąt centymetrów mijają betonowe bandy. Nie są to jednak zawody, bo podczas prawdziwych zawodów myślę, że te odległości byłyby jeszcze mniejsze - mówi Dariusz Fabisiak, jeden z kierowców driftingowych.

4PS 2067

69322726 736874806747894 1103290365772824576 nW sobotę podczas Verva Street Racing można było zobaczyć m.in. pokazy driftingu (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)


"JEST WIDOWISKOWO"

Dużą popularnością cieszy się także tor Dakar na Plaży Miejskiej w Gdyni, gdzie swoje umiejętności prezentują quadowcy, motocykliści enduro i kierowcy samochodów terenowych. Tam można podziwiać między innymi Jakuba Przygońskiego. - Jest naprawdę widowiskowo. Momentami sypiemy piaskiem spod kół w kibiców, więc dosłownie na własnej skórze mogą odczuć, co to rajdy terenowe - mówił kierowca Orlen Team.

CHCIAŁBY PRZYJECHAĆ JAKO KIBIC

Podczas Verva Street Racing udało nam się "złapać" również Roberta Kubicę. Kierowca Formuły 1 wierzy, że takie imprezy pomogą zwiększyć grono fanów motosportów. 

- Dzięki takim imprezom chcielibyśmy zaszczepić ludziom ducha i pasję do motoryzacji. Jest tu tyle atrakcji, że sam chciałbym pojawić się tutaj jako kibic - mówił kierowca Williamsa. 

Całej rozmowy z Robertem Kubicą możecie posłuchać TUTAJ. Verva Street Racing w Gdyni potrwa do niedzieli. Na wszystkich fanów motoryzacji czekają wyścigi samochodowe, rajdy, a także pokazy wodne i naziemne. 

Niedzielny program Verva Street Racing:

10:00 - 17:00 Pit Party
11:00 - Otwarcie stref kibica
12:00 - 13:00 Pokazy na torze F1 (Skwer Kościuszki)
13:00 - 13:30 Pokazy na torze Action (Skwer Arki Gdynia)
13:30 - 14:15 Pokazy na torze Dakar (Plaża miejska)
14:15 - 15:00 Pokazy lotnicze i na wodzie
15:00 - 16:00 Pokazy na torze F1 (Skwer Kościuszki)
16:00 - 16:30 Pokazy na torze Action (Skwer Arki Gdynia)
16:30 - 17:00 Pokazy na torze Dakar (Plaża miejska)
17:00 - 20:30 Koncerty: Luxtorpeda, Daria Zawiałow, C-Bool

Sylwester Pięta/mkul


Zobacz Galerię