Wiadomości
Poseł PiS Marcin Horała podczas konferencji prasowej przed siedzibą Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (fot. PAP/Leszek Szymański)

środa,

14 sierpnia 2019

10:58

Będą informacje o lotach HEAD. Poseł Horała: "Tusk podwoził chłopaka córki, a Borusewicz latał wyprowadzić psa? Sprawdzimy to"

P­­olska Agencja Żeglugi Powietrznej w poniedziałek przekaże nam dokumenty dotyczące wykazu wszystkich lotów o statusie HEAD od momentu wprowadzenia tego statusu. Polacy mają prawo do takiej informacji – powiedział w środę poseł PiS Marcin Horała.
- Od dłuższego czasu w mediach, również opozycja bardzo wnikliwie bada loty o statusie HEAD, loty najważniejszych osób w państwie po roku 2015. Uważamy, że ta cezura czasowa jest sztuczna, że Polacy mają prawo do informacji o wszystkich lotach, dlatego zwróciliśmy się o informacje o wszystkich lotach o statusie HEAD, czyli również przed rokiem 2015, żeby opinia publiczna miała pełny dostęp do tych informacji - mówił Horała podczas briefingu prasowego zorganizowanego przed siedzibą PAŻP.

Jak dodał, PiS jest w kontakcie z Agencją i pełne dane ma ona przekazać w poniedziałek.

- Będą one niezwłocznie przekazane polskiej opinii publicznej. Tak, żeby można było wyrabiać sobie oceny na podstawie rzeczywistego układu odniesienia, w sposób uczciwy, jawny i transparentny - podkreślił Horała.
 
DONALD TUSK CO WEEKEND LATAŁ DO DOMU?

- Słyszeliśmy wiele bulwersujących informacji o tym, jak były premier Donald Tusk co weekend latał do domu, jak podwoził chłopaka swojej córki, jak pan marszałek Senatu Bogdan Borusewicz latał wyprowadzać psa. Chcemy to wszystko sprawdzić. Polacy mają prawo otrzymać taką informację - powiedział Horała.

Inny poseł PiS Paweł Lisiecki podczas briefingu wyraził nadzieję, że dokumenty, które przekaże PAŻP "pokażą spektrum, dzięki któremu Polacy będą mogli wyrobić sobie zdanie na temat lotów nie tylko w latach 2015-2019, ale również wcześniej".

"CHCEMY OBNAŻYĆ HIPOKRYZJĘ"

- Chcemy po prostu obnażyć hipokryzję, obłudę Platformy Obywatelskiej. PiS nadaje bardzo wysokie standardy, w sytuacji kiedy nie doszło do złamania prawa, ale w ocenie opinii publicznej do zbyt chętnego korzystania z należnych prawem przywilejów, marszałek (Sejmu, Marek) Kuchciński podał się do dymisji. Tymczasem w PO nadal w najlepsze funkcjonują osoby, które nie można mówić, że nadużyły pewnych należnych im prawem funkcji, tylko po prostu są oskarżone o popełnianie przestępstw, mają zarzuty prokuratorskiej i dalej funkcjonują w najlepsze - mówił Horała.

PAŻP w odpowiedzi na wtorkowy wniosek polityków PiS ws. przekazania dokumentów dotyczących lotów o statusie HEAD wskazał, że prowadzi obecnie kwerendę posiadanych zasobów, której zakończenie planuje w najbliższy poniedziałek.


(PAP)/puch