Wiadomości
Częściowe otwarcie wiaduktu Biskupia Górka (fot. Radio Gdańsk/Borys Niski)

wtorek,

13 sierpnia 2019

18:01

Pierwsi kierowcy na wiadukcie Biskupia Górka. Zastosowany układ ruchu ma ograniczyć korki [ZDJĘCIA]

Pierwsi kierowcy przejechali wiaduktem Biskupia Górka. Otwarta została wschodnia nitka konstrukcji. Na razie obowiązuje tam ruch trzypasmowy w układzie 2+1, który uzależniony będzie od pory dnia. Ma to ograniczyć zatory.Postanowiono, że od rana do południa dwa z trzech pasów drogi prowadzącej przez wiadukt udostępnione zostaną kierowcom jadącym do Gdańska. Po południu, kiedy stolicę Pomorza opuszcza więcej kierowców niż do niej wjeżdża, dwa pasy zostaną udostępnione jadącym w stronę Pruszcza Gdańskiego. Ma to ograniczyć korki.


"MUSIMY REORGANIZOWAĆ KOMUNIKACJĘ PUBLICZNĄ"

- To projekt dość skomplikowany z uwagi na to, że jest to główna arteria łącząca Pruszcz Gdański z centrum Gdańska. Musimy permanentnie reorganizować komunikację publiczną. Podczas realizacji inwestycji zostały odkryte obiekty historyczne. Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem – zapewnia Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. Inwestycji.

OPÓŹNIENIA Z POWODU ODKRYĆ ARCHEOLOGICZNYCH

- To wielki sukces i przełomowy moment, możemy uruchomić już nowy fragment konstrukcji. Nie ukrywamy, że przez odkrycia archeologiczne założony harmonogram jest opóźniony w tej chwili mniej więcej o rok - dodaje Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

KIEDY NASTĄPI PEŁNE OTWARCIE?

Projekt zaczęto realizować w maju ubiegłego roku, zakończony zostanie w październiku 2022 r.


Borys Niski/puch


Zobacz Galerię