Wiadomości
System roweru metropolitalnego Mevo funkcjonuje od końcówki marca 2019 roku (Fot. Wikipedia.org/Krzychu025)

wtorek,

13 sierpnia 2019

17:38

Od środy wraca funkcja rezerwacji rowerów Mevo, ale na innych zasadach

Wraca funkcja rezerwacji w rowerach metropolitalnych Mevo, wprowadzono jednak kilka istotnych zmian. Operator pochwalił się także tym, ile osób skorzystało z jednośladów w pierwszej połowie sierpnia.
Od momentu uruchomienia Mevo w systemie zarejestrowało się ponad 142 tys. użytkowników. Po okresie próbnym okazało się, że funkcja rezerwacji wymaga poprawek. Od 30 maja była wyłączona. 

NOWE ZASADY REZERWACJI

Od 14 sierpnia ta funkcja powróci, ale na razie w formie testowej. Z rezerwacji będzie można skorzystać 3 razy dziennie. Rowery będą czekać na użytkownika, nie jak było wcześniej przez 15, ale przez 5 minut. Zgodnie z rodzajem taryfy, maksymalna liczba zarezerwowanych rowerów to odpowiednio 1, 2 lub 5 przy każdej z rezerwacji.


Operator Mevo poinformował także, że sierpień był dla systemu rekordowy.  - Półtora miliona wypożyczeń w tak krótkim czasie to zdecydowany rekord w skali Polski. Cieszymy się, że mieszkańcy Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS) tak chętnie korzystają z Mevo. Rower okazał się znakomitym i skutecznym uzupełnieniem transportu publicznego – twierdzi prezes Nextbike Polska Paweł Orłowski. 

DZIAŁA OD KOŃCA MARCA

System rowerów IV generacji Mevo funkcjonuje na terenie OMGGS od 26 marca 2019 r. Przeciętny użytkownik spędza na rowerze Mevo 24 minuty i 12 sekund. Do dyspozycji fanów jednośladów jest 1224 rowerów dostępnych w całym systemie. Rowery Mevo najchętniej są wypożyczane ze stacji molo Sopot. Z pojazdów stacjonujących w tym miejscu skorzystało już ponad 17 tysięcy osób. 

oprac. mkul/mmt