Wiadomości
Mieszkaniec powiatu kartuskiego wraz z trzema pasażerami zjechał osobową toyotą do tunelu w górnym odcinku ulicy Bohaterów Monte Casino w Sopocie (Fot. policja)

wtorek,

13 sierpnia 2019

15:58

Są dwa zarzuty dla 27-latka, który wjechał do tunelu dla pieszych pod Monciakiem. "Momentu wjazdu nie pamiętam"

Trzy lata więzienia grożą kierowcy, który wjechał samochodem do tunelu dla pieszych w Sopocie. Do zajścia doszło w poniedziałek nad ranem - nikomu nic się nie stało.

27-latek został doprowadzony do prokuratury i usłyszał dwa zarzuty. - Usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że podejrzany miał prawie promil alkoholu we krwi. Przy mężczyźnie znaleziono środki odurzające, w postaci amfetaminy. Drugi zarzut dotyczy więc posiadania tego typu substancji wbrew przepisom ustawy - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

BEZ ZARZUTU ZWIĄZANEGO Z KATASTROFĄ

Jak dodaje, nie ma dowodów na to, że mężczyzna popełnił inne przestępstwo. - Dokonano analizy dostępnych monitoringów i nie ujawniono okoliczności, które dałyby podstawy do przedstawienia podejrzanemu innego zarzutu, czyli na przykład sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym - dodaje prokurator.

WJAZDU NIE PAMIĘTA

27-latek przyznał się do winy. Wyjaśnił, że wcześniej z kolegami pił alkohol, bo świętował "pępkowe". Twierdzi, że momentu wjazdu do tunelu nie pamięta. Na razie będzie pod policyjnym dozorem i musi wpłacić 5 tysięcy złotych kaucji.

 
Grzegorz Armatowski/mmt