Wiadomości
Pokonując zabezpieczenie elektroniczne płacił m.in. za słodycze i papierosy (fot. KMP Sopot)

wtorek,

13 sierpnia 2019

15:29

Kradzioną kartą zapłacił 70 razy w dwa dni. Nie pomyślał, że zostawia ślady

Nawet 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który ukradł w Gdyni portfel, a następnie dokonywał płatności zbliżeniowych ukradzioną kartą. Wytropili go sopoccy policjanci. 21-latek przyznał się też do zarzucanych mu czynów.
21-latek ukradł w Gdyni portfel. O sprawie zostali poinformowali policjanci z Sopotu. Ustalili, że złodziej w ciągu 2 dni użył karty 70 razy, a łączna wartość transakcji, których dokonał wyniosła 1600 zł.


SŁODYCZE I PAPIEROSY

Pokonując zabezpieczenie elektroniczne płacił m.in. za słodycze i papierosy. Kryminalni sprawdzili sklepy i stacje benzynowe na terenie Trójmiasta i okolic, gdzie dochodziło do płatności. Następnie przeanalizowali zapisy monitoringu.

71 ZARZUTÓW KRADZIEŻY

W miniony piątek na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili 21-letniemu sprawcy 71 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw i chce dobrowolnie poddać się karze.

DOZÓR I PORĘCZNIE

Po zakończeniu czynności funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys. zł.

NAWET 10 LAT WIĘZIENIA

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.


Oprac. puch