Wiadomości
Ewakuacja Forum Gdańsk trwała niewiele ponad godzinę (Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz)

wtorek,

13 sierpnia 2019

13:17

Tunel pod Forum Gdańsk zamknięty do odwołania. To efekt poniedziałkowego pożaru auta

Tunel pod Forum Gdańsk, znajdujący się w ciągu ulicy Nowe Podwale Grodzkie, został wyłączony z ruchu pojazdów. W poniedziałek zapaliło się tam auto. W wyniku zadymienia konieczna była ewakuacja klientów i pracowników galerii.

Do pożaru auta doszło w poniedziałek około godz. 17:30. Służby ratownicze przeprowadziły ewakuację około 2,5 tysiąca klientów i pracowników galerii. W akcji uczestniczyło osiem wozów straży pożarnej.

Po godzinie można było ponownie wejść na teren Forum Gdańsk. Jak się jednak okazuje, do tunelu pomiędzy Podwalem Grodzkim a okolicami SKM Gdańsk Śródmieście nadal nie można wjechać. Poinformowali o tym przedstawiciele Forum Gdańsk. Nie wiadomo jednak, jak długo potrwają utrudnienia w ruchu.

Poniżej pełne oświadczenie Forum Gdańsk.

W poniedziałek, 12 sierpnia (po południu) zapalił się samochód znajdujący się w tunelu pod Forum Gdańsk. Dym wydobywający się z płonącego samochodu uruchomił systemy przeciwpożarowe. Na miejsce natychmiast przybyła Straż Pożarna, która podjęła środki bezpieczeństwa. Zamknięto wjazd dla samochodów oraz ewakuowano osoby przebywające w Forum Gdańsk. Nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Pożar został ugaszony, a pojazd został usunięty. O godzinie 18:40 centrum zostało otwarte dla klientów. Ruch dla pojazdów został zamknięty do odwołania. 

Monika Ostrowska
Rzecznik prasowy Forum Gdańsk


mrud