Wiadomości
Dym widoczny był z wysokości Traktu św. Wojciecha (fot. słuchacz Radia Gdańsk)

poniedziałek,

12 sierpnia 2019

18:00

Ewakuacja Forum Gdańsk. Powodem pożar auta w tunelu pod centrum handlowym [AKTUALIZACJA]

Z uwagi na pożar auta w tunelu pod centrum handlowym ewakuowano pracowników i klientów Forum Gdańsk. Na miejscu działało osiem zastępów straży pożarnej.

AKTUALIZACJA 20:00

Około 18:40 zakończyła się ewakuacja Forum Gdańsk. W akcji gaszenia auta, płonącego w tunelu pod centrum, uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej. Wszystkie zakończyły już działania. Strażacy szacują, że ewakuowano około 2,5 tysiąca osób. Nikt nie ucierpiał.

AKTUALIZACJA 18:30

Powodem ewakuacji był pożar auta w tunelu pod centrum handlowym. W akcji gaszenia samochodu uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej, w tej chwili trzy z nich zakończyły już działania. Jak informuje starszy aspirant Marcin Karnowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, ewakuacja pracowników i klientów przeprowadzona była dla ich bezpieczeństwa, bo tunel jest połączony z centrum handlowym i zadymienie mogło pojawić się również w budynku. Akcja strażaków może potrwać jeszcze około godziny.
Przed godziną 17:45 zapalił się samochód w tunelu pod Forum Gdańsk. Jak informują służby, pożar gasi osiem zastępów straży pożarnej. Dym widoczny jest z wysokości Traktu św. Wojciecha.
 
Z uwagi na niebezpieczeństwo i silne zadymienie zdecydowano o ewakuacji centrum handlowego Forum Gdańsk.

- Na miejscu jest raczej bezpiecznie, nie wygląda, jakby pożar miał się rozprzestrzenić. Nie można jednak wejść do galerii ani odebrać auta z parkingu. Podobno może to potrwać nawet 4-5 godzin - relacjonuje nasz słuchacz, pan Andrzej, autor powyższego filmu. 

puch