Wiadomości
Skwer Arki Gdynia wkrótce zyska nowe oblicze (fot. gdynia.pl/Paweł Kukla)

poniedziałek,

12 sierpnia 2019

13:07

Będzie widać, że to Skwer Arki Gdynia. Powstanie efektowny napis i nie tylko

Nowy trawnik, designerskie ławki, które można zamienić na leżaki, drewniane podkłady, a do tego napis przestrzenny z nazwą najsłynniejszego gdyńskiego klubu sportowego - tak wyglądał będzie Skwer Arki Gdynia po metamorfozie. Projekt z myślą o fanach żółto-niebieskich zrealizowany zostanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Skwer Arki Gdynia mieści się w jednym z najatrakcyjniejszych miejsc miasta - na końcu al. Marszałka Piłsudskiego, w sąsiedztwie Bulwaru Nadmorskiego im. Feliksa Nowowiejskiego. Potencjał skweru dostrzegł Radosław Roeske, który był autorem zwycięskiego projektu obywatelskiego.

DWA PRZETARGI

W lipcu przeprowadzono postępowanie przetargowe, jednak pierwszy przetarg, do którego zgłosiła się wyłącznie jedna firma, został unieważniony. Za drugim razem do konkursu stanęło trzech wykonawców. Obecnie trwa analiza złożonych przez nich wniosków. Gdy wynik zostanie ogłoszony, zwycięzca będzie miał osiem tygodni na wykonanie dokumentacji projektowej.

Mimo że postępowanie przetargowe wciąż trwa, udało się już wyłonić projektanta i wykonawcę napisu przestrzennego "Arka Gdynia". 15-metrowa konstrukcja ma stanąć na skwerze pod koniec października. Miasto przeznaczyło na jej realizację 231 500 zł.

"WIZUALIZACJE WYGLĄDAJĄ ATRAKCYJNIE"

Oprócz napisu, w projekcie obywatelskim Radosława Roeske znalazły się również designerskie ławki (pełniące również funkcję leżaków), trawnik o powierzchni 2000 m kw., lampy LED oraz drewniane podkłady pod ławki.

- Wizualizacje nowego skweru wyglądają bardzo atrakcyjnie i wierzę, że docelowo będzie to kolejne przyjazne miejsce nie tylko dla kibiców Arki Gdynia, ale także dla wszystkich gdynian oraz przebywających w naszym mieście turystów - podsumowuje wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk.
oprac. Dominika Raszkiewicz