Wiadomości
Na Pawła czeka posada kustosza w zrekonstruowanej średniowiecznej osadzie. Teraz możemy mu pomóc, aby znów mógł oprowadzać turystów i opowiadać o historii (Fot. Archiwum prywatne)

poniedziałek,

12 sierpnia 2019

09:31

Pomagamy Pawłowi. Cudem przeżył wypadek, ale stracił rękę i nogę. Zostało już tak niewiele [POMORZE BIEGA I POMAGA]

Już tylko 2 tysiące 550 złotych brakuje do tego, aby pomóc Pawłowi Kunickiemu w realizacji marzeń. 40-latek to kolejna osoba, której pomagamy w ramach naszej radiowej akcji - "Pomorze Biega i Pomaga".
Paweł to Słowianin z krwi i kości. Jego pasją są rekonstrukcje historyczne i przekazywanie wiedzy o pradawnych czasach.

W wyniku nieszczęśliwego wypadku Paweł znalazł się pod kołami pociągu. Cudem przeżył, ale stracił rękę i nogę. Przez to nie może już rzeźbić w drewnie, ale bardzo chce wrócić do pracy. Marzy, aby znów oprowadzać turystów i opowiadać o historii naszych ziem. Uwielbia organizować lekcje żywej historii i odtwarzać rzemiosło.

BRAKUJE PONAD 2,5 TYS. ZŁOTYCH

Brakuje jeszcze 2 tysiące 550 złotych do pełnej kwoty, potrzebnej na sprzęt i rehabilitację. Aby wesprzeć naszą akcję, wystarczy wejść na stronę www.pomorzebiegaipomaga.pl i dokonać wpłaty. Liczy się każda złotówka.

W ciągu tygodnia udało dzięki naszym słuchaczom udało się już zebrać prawie 11 tysięcy złotych.

KOLEJNA OSOBA

40-letni Paweł jest kolejną osobą, dla której zbieramy pieniądze w ramach akcji Radia Gdańsk "Pomorze Biega i Pomaga". Na Pawła czeka posada kustosza w zrekonstruowanej średniowiecznej osadzie. Teraz możemy mu pomóc, aby znów mógł oprowadzać turystów i opowiadać o historii.

 

PBiP/pOr