Wiadomości
Biało-czerwoni pokonali w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku Słowenię 3:1 (Fot. PAP/Adam Warżawa)

niedziela,

11 sierpnia 2019

17:40

Polscy siatkarze awansowali na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Prezydent Andrzej Duda: "Gratulacje i wielkie podziękowania"

Prezydent Andrzej Duda pogratulował na Twitterze polskim siatkarzom wywalczonego w niedzielę awansu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. - Brawo! Dziękujemy! - pisał. Biało-czerwoni pokonali w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku Słowenię 3:1.

- Gratulacje i wielkie podziękowania dla naszych siatkarzy. Dzięki ich świetnej postawie i grze będziemy mogli emocjonować się meczami siatkówki z udziałem biało-czerwonych na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio za rok. Brawo! Dziękujemy! - napisał prezydent Duda na Twitterze.

 

Gratulacje i wielkie podziękowania dla naszych Siatkarzy. Dzięki Ich świetnej postawie i grze będziemy mogli emocjonować się meczami siatkówki z udziałem Białoczerwonych na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio za rok. Brawo! Dziękujemy!

— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) 11 sierpnia 2019

 


W dwóch poprzednich dniach Polska pokonała po 3:0 Tunezję i Francję. W niedzielnym meczu ze Słowenią do awansu drużynie Vitala Heynena wystarczył jeden wygrany set, a ostatecznie zwyciężyli 3:1.

 

Polska – Słowenia 3:1 (21:25, 25:23, 25:23, 25:21).

Polska: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Maciej Muzaj, Mateusz Bieniek - Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Wojtaszek (libero), Dawid Konarski, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Karol Kłos, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek.

Słowenia: Gregor Ropret, Alen Pajenk, Toncek Stern, Klemen Cebulj, Jan Kozamernik, Tine Urnaut – Jani Kovacic (libero) – Saso Stalekar, Ziga Stern, Alen Sket, Matic Videcnik.

 

PAP/pOr