Wiadomości
Kierowcy po budowanym od zeszłej wiosny obiekcie powinni pojechać już za kilka tygodni (Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz)

niedziela,

11 sierpnia 2019

12:10

Budowa wiaduktu Biskupia Górka. Zmiany w organizacji ruchu na gdańskim Chełmie [ZAMKNIĘTE ULICE, ZMIANY W ROZKŁADACH]

W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu budowy nowego wiaduktu Biskupia Górka, od nocy z 12 na 13 sierpnia zamknięty dla ruchu kołowego zostanie wyjazd z ul. Zaroślak na Trakt Św. Wojciecha. Zostaną wprowadzone też istotne zmiany w komunikacji miejskiej.

W poniedziałek (12 sierpnia), po porannym szczycie komunikacyjnym, zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie budowanego wiaduktu, polegająca na wprowadzeniu ruchu o przekroju 1+1 na ul. Trakt Św. Wojciecha, od wysokości stacji paliw do skrzyżowania Traktu z ul. Toruńską i Okopową.

ZAMKNIĘCIE MOSTU

W nocy z poniedziałku na wtorek wyłączony z ruchu kołowego zostanie most nad Kanałem Raduni w ciągu ul. Zaroślak. Dojazd do ul. Zaroślak możliwy będzie od strony ul. Stoczniowców i Brzegi oraz od strony ul. Biskupiej i Na Stoku.

Planowana zmiana ma na celu przygotowanie istniejącego układu drogowego w rejonie ul. Zaroślak do wprowadzenia ruchu na nowo wybudowaną nitkę Wiaduktu Biskupia Górka.

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Komunikacja autobusowa kursować będzie według nowego układu od wtorku 13 sierpnia. Zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii 108, 118 i N4. Przystanek "Toruńska" dla linii autobusowych w kierunku Oruni zostanie cofnięty o około 100 metrów, do wysokości peronu przystanku SKM Śródmieście.

 

ztmPrzebieg tras poszczególnych linii autobusowych (ZTM Gdańsk)


Autobusy linii 118 w obu kierunkach zostaną skierowane przez część Starego Chełmu, następnie pojadą al. Armii Krajowej do Dworca Głównego. Linia 118 będzie też obsługiwać przystanki na węźle Śródmieście SKM. Charakter linii 108 zmieni się na typową linię wewnątrzosiedlową.

Ruch pieszy odbywać się będzie bez zmian.

Niedawno pisaliśmy także o tym, że wiadukt Biskupia Górka przeszedł próbę obciążeniową. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ

oprac. mim