Wiadomości
W teście statycznym i dynamicznym uczestniczyło siedem, ważących łącznie 220 ton ciężarówek (Fot. Radio Gdańsk/Maciej Naskręt)

czwartek,

08 sierpnia 2019

12:27

Ciężarówki ważące łącznie 220 ton na wiadukcie Biskupia Górka. Konstrukcja przeszła próby obciążeniowe, pojedziemy już za kilka tygodni

Kończy się jeden z ważnych etapów budowy wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku. Ważąca 800 ton konstrukcja przeszła próby obciążeniowe. W teście statycznym i dynamicznym uczestniczyło siedem, ważących łącznie 220 ton ciężarówek. Jak mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska mierzono między innymi przemieszczenia na łożyskach ruchomych wiaduktu i stabilność podpór.

Kierowcy po budowanym od zeszłej wiosny obiekcie powinni pojechać już za kilka tygodni.

JEST JUŻ NAWIERZCHNIA

Wiadukt ma już nawierzchnię. Montowane są elementy bezpieczeństwa i oznakowanie. - Robimy wszystko, by w najbliższych tygodniach przełożyć ruch - zaznacza Aneta Niezgoda. Po tym zacznie się rozbiórka starej, 50-letniej konstrukcji i budowa kolejnej nowej.

 

proba2
(Fot. Radio Gdańsk/Maciej Naskręt)STARY WIADUKT

- Stary wiadukt jest w na tyle słabym stanie, że aby bezpiecznie go wyburzyć, prawdopodobnie najpierw trzeba będzie wzmocnić, by potem w większych elementach zdemontować - mówił wiosną Włodzimierz Bartosiewicz z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Jak podkreślał, jest to ważne to ważne w sytuacji krótkich nocnych zamknięć linii kolejowej.

Prace przy wszystkich konstrukcjach powinny zakończyć się do października 2020 roku.

 

Sebastian Kwiatkowski/pOr