Wiadomości
Przewodniczący PO Grzegorza Schetyna, liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka oraz przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer podczas konferencji prasowej w Warszawie po posiedzeniu zarządu krajowego PO (Fot. PAP/Jakub Kamiński)

wtorek,

30 lipca 2019

18:50

Koalicja Obywatelska przedstawiła "jedynki" do wyborów parlamentarnych. Zaskoczenie w Gdyni?

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaprezentował "jedynki" Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych. We wtorek zatwierdził je zarząd Platformy Obywatelskiej.

Zaskoczenia nie ma w Gdańsku. Tam na górze listy ponownie znajdzie się przewodniczący PO w województwie Pomorskim Sławomir Neuman. Były sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, obecnie Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska.

ZMIANY W GDYNI

Do zmian doszło w Gdyni. Tam "jedynką" KO będzie Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polskiej. Przypomnijmy, że poprzednio w tym miejscu listy otwierał Marek Biernacki.

WSPÓLNE LISTY DO SENATU?

Coraz więcej mówi się o tym, że partie opozycyjne wystawią wspólne listy do Senatu. Grzegorz Schetyna podczas konferencji potwierdził, że takie jest jego założenie. - Przed nami jeszcze dużo pracy nad tymi listami, jesteśmy umówieni na 14 sierpnia. Wtedy będziemy pracować nad całokształtem, nad wszystkimi listami. Będziemy domykać te do Sejmu, akceptować listy do Senatu - mówił podczas konferencji lider PO. - Jesteśmy przekonani, że to będzie skład jeszcze szerszy, że będziemy mogli w niekonkurencyjny sposób potraktować innych przedstawicieli partii czy środowisk opozycyjnych w wyborach do Senatu - powiedział Schetyna.

KOALICJA CZTERECH PARTII

Przypomnijmy, że w skład Koalicji Obywatelskiej wchodzą: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Partia Zieloni.

 

mim