Wiadomości
Zdjęcie archiwalne. Psy w schronisku "Ciapkowo" (fot. Mateusz Ochocki/KFP)

wtorek,

23 lipca 2019

16:53

Gdyńskie "Ciapkowo" ma nowy pawilon. To jednak nie koniec zmian na lepsze

Jest przestronny, ogrzewany i może pomieścić nawet 180 psów. W gdyńskim schronisku dla zwierząt "Ciapkowo" powstał nowy pawilon wraz z wybiegami dla czworonogów.

Trwają odbiory techniczne i niebawem psy przeprowadzą się z nadgryzionych zębem czasu, obskurnych boksów do nowego lokum. Inwestycja kosztowała prawie 3 mln zł i w całości sfinansowana została z budżetu miasta.

- Budynek wygląda imponująco - cieszy się Katarzyna Kownacka, kierowniczka "Ciapkowa". - Trafią do niego pieski przygotowane do adopcji. Są tam wydzielone strefy dla psów dorosłych, szczeniaków oraz suczek z małymi. Przestrzeń budynku z nawiązką zabezpiecza nasze obecne potrzeby.

KOLEJNA INWESTYCJA

To już kolejna inwestycja w "Ciapkowie" sfinansowana przez miasto w ostatnich latach. Najpierw, przed 5 laty, wybudowano pierwszy pawilon dla psów, w którym miejsce znalazło 80 czworonogów. A rok temu do użytku oddano nową kociarnię wraz z kwarantanną.

ciapkowo gdynia pawilon1aNowy pawilon w gdyńskim "Ciapkowie" (fot. Radio Gdańsk/Marcin Lange)


SZPITAL DLA ZWIERZĄT
 
- "Ciapkowo" to placówka z bardzo długą historią, ale niestety również z bardzo złym stanem infrastruktury. Stąd nasze dotychczasowe inwestycje i kolejne, które planujemy. Jeszcze w tym roku powinna rozpocząć się budowa gabinetu weterynaryjnego z salą operacyjną i magazynem leków - zapowiada Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Szpital dla zwierząt w "Ciapkowie" gotowy ma być w połowie przyszłego roku.

 

Marcin Lange/puch