Wiadomości
Obecna edycja przewiduje termin składania ofert do 30 sierpnia (Fot. Pixabay)

poniedziałek,

22 lipca 2019

09:53

Wynajem lokalu na firmę w stawce złotówka za metr kwadratowy. Dostępne są cztery pomieszczenia w Gdańsku

Do 30 sierpnia można ubiegać się o wynajem lokalu na działalność gospodarczą w Gdańsku w stawce za złotówkę za metr kwadratowy. Jedynym warunkiem do spełnienia jest prowadzenie działalności gospodarczej w okresie do 12, 24 lub 36 miesięcy poprzedzających złożenie oferty.
W lipcu rozpoczęła się druga tura czwartej edycji programu "Lokal na start za złotówkę". - To program Miasta Gdańska polegający na tym, iż osoby, które rozpoczęły swoją działalność gospodarczą w okresie, w pierwszej turze do 12 miesięcy, w drugiej turze nawet do 36 miesięcy, zapłacą za metr kwadratowy tylko złotówkę - mówi Aleksandra Strug z Gdańskich Nieruchomości. - Osoby, które prowadzą działalność już nieco dłużej, czyli powyżej 12, ale poniżej 36 miesięcy płacą odpowiednio więcej, o 30, 40 i 70 proc. w kolejnym roku stawki za wynajem lokalu. Oszczędności z tytułu opłat za czynsz mogą przeznaczyć chociażby na rozwój własnego biznesu - dodaje rzeczniczka zakładu miejskiego.
 
CIEKAWE DZIAŁALNOŚCI

Obecna edycja przewiduje termin składania ofert do 30 sierpnia. W tej edycji są 4 lokale użytkowe o różnej powierzchni w różnych lokalizacjach. Ich powierzchnia wynosi od 35 do 120 metrów kwadratowych, dlatego jest możliwość znalezienia lokalu dla różnego rodzaju działalności. Dostępne są pomieszczenia we Wrzeszczu, na Oruni, Przeróbce oraz na Stogach.

- W lokalach na start za złotówkę powstają często bardzo ciekawe działalności - zachęca Aleksandra Strug. - Jedną z nich jest np. zakład fizjoterapii dla zwierząt, prowadzone jest też poradnictwo psychologiczne, ale też usługa sprawowania opieki nad dziećmi czy renowacji mebli. Jest to możliwość dla osób, które poszukują pomysłu na własną działalność, możliwość wsparcia bardzo ciekawych inicjatyw - dodaje.
 
Zainteresowani właściciele firm powinni wybrać lokal z przygotowanej puli, a następnie złożyć ofertę w konkursie lub zawnioskować o jego ogłoszenie. Więcej informacji TUTAJ.

Lokale dostępne w tej edycji znajdują się przy:

ul. Hożej 14
ul. Sandomierskiej 10
ul. Siennickiej 10a
ul. Tadeusza Kościuszki 117 A

Rafał Mrowicki