Wiadomości
Prokuratura dla obojga oskarżonych wniosła o kary po 25 lat więzienia. Obrońcy Marcina i Katarzyny P., domagają się uniewinnienia (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

wtorek,

16 lipca 2019

13:14

Twórcy Amber Gold pozostaną za kratkami? Sąd chce przedłużenia aresztu

W ciągu dwóch tygodni Sąd Apelacyjny w Gdańsku zdecyduje, czy twórcy Amber Gold pozostaną za kratkami. O przedłużenie aresztu o kolejne trzy miesiące aresztu Marcinowi i Katarzynie P. wnioskuje Sąd Okręgowy w Gdańsku, który od prawie dwóch miesięcy odczytuje wyrok w tej sprawie. Wciąż jednak nie wiadomo, jaką karę poniesie małżeństwo. Wyrok składa się z 60 tomów.

- Sąd musi odczytać cały wyrok, aż do ostatniej kropki - po kolei, bez skrótów i ominięć. Ten proces jest długotrwały. Obecnie sędzia czyta 37 tom wyroku, a jest ich 60. W sytuacji, gdy wyrok nie został jeszcze ogłoszony, a tymczasowy areszt trwa dłużej niż dwa lata, o dalszym stosowaniu zdecyduje sąd apelacyjny - wyjaśnia Tomasz Adamski z Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Wyrok może być znany dopiero jesienią. Prokuratura dla obojga oskarżonych wniosła o kary po 25 lat więzienia. Obrońcy Marcina i Katarzyny P., domagają się uniewinnienia.

 

Grzegorz Armatowski/pOr