Wiadomości
Miejsce wypadku niedługo po zdarzeniu (fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

wtorek,

16 lipca 2019

12:44

Dachował na Obwodnicy Trójmiasta, miał prawie 1,3 promila alkoholu we krwi. Jest nagranie z wypadku

Srebrny citroen odbił się od bariery, przeciął trzy pasy Obwodnicy Trójmiasta, dachował i wylądował w rowie. Jak się okazało, kierowca auta miał prawie 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do zdarzenia doszło po godz. 9 na Obwodnicy Trójmiasta przed węzłem Wielki Kack w kierunku Łodzi. Citroen wyprzedzał inne auta lewym pasem ze znaczną prędkością, odbił się od bariery oddzielającej jezdnie, dachował i wylądował w rowie po prawej stronie drogi. Jak się okazało, przyczyną zdarzenia była nie tylko nadmierna szybkość. 

- 38-latek miał prawie 1,3 promila w wydychanym powietrzu. Pobrano też krew do dalszych badań, gdyż zachodziło podejrzenie, że był pod wpływem środków odurzających - informuje kom. Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

UCIERPIAŁ TYLKO KIEROWCA

W tej sytuacji trzeba się cieszyć, że nikt - poza kierowcą, którego obrażenia nie zagrażają życiu - nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Citroen rozwinął prędkość znacznie powyżej dopuszczalnej na ekspresówce, a auto przecięło trzy pasy obwodnicy. Zważywszy na natężenie ruchu w tym miejscu o tej porze, fakt, że samochód nie zderzył się z innym, prawidłowo jadącym pojazdem, należy rozpatrywać w kategoriach szczęścia.


Michał Rudnicki