Wiadomości
Od lewej: Rafał Stoltman, gmina Kołczygłowy, Jan Klasa, wójt Czarnej Dąbrówki, Aleksander Gappa, starosta człuchowski, Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, Marian Pick, wójt Starej Kiszewy, Jacek Warsiński, wójt Konarzyn (Fot. Radio Gdańsk/Sebastian Kwiatkowski)

wtorek,

16 lipca 2019

12:31

Kolejne kilometry lokalnych dróg na Pomorzu zostaną wyremontowane. "W tym roku działania będą bardzo widoczne"

Kołczygłowy, Stara Kiszewa, Czarna Dąbrówka, Konarzyny i powiat człuchowski na liście samorządów z dofinansowaniem w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. W Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano warte 8 milionów złotych umowy na przebudowę siedmiu kilometrów tras.
W tym roku w ramach programu rozdysponowano już 70 milionów złotych dofinansowania. Za te pieniądze realizowanych jest ponad 70 kilometrów dróg powiatowych i gminnych. Dodatkowe środki pochodzą z kolejnych już oszczędności przetargowych.

KILKA LAT WALKI
 
Stara Kiszewa jeszcze w tym roku zamierza wyremontować przejazd z Konarzyn do Olpucha. - To ważny skrót i dojazd do gminy. Dziś jest w trudnym do utrzymania standardzie szutrowym - mówi wójt Marian Pick.

750 tysięcy złotych pozwoli na przebudowę kilometrowego odcinka trasy z Konarzyn do Zielonej Huty. Jak mówi wójt Jacek Warsiński "tak naprawdę myśmy o tę drogę zabiegali 4-5 lat. Fajnie, że się w końcu udało. Dla nas to bardzo dużo, dlatego że mamy raptem 12,5 miliona złotych budżetu".

ZNACZNIE WYŻSZE SUMY
 

- W tym roku do wydania w ramach rządowego programu na Pomorzu będzie łącznie 260 milionów złotych - podkreśla Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. - To kwota 5-6 krotnie większa niż w poprzednich latach. W tym roku będzie to bardzo widoczne. Już mieliśmy okazję pierwszą drogę otworzyć w Chwaszczynie. To tak zwana obwodnica Chwaszczyna - dodał.

Lista zwycięskich projektów w kolejnej edycji programu ogłoszona będzie jesienią.

 

Sebastian Kwiatkowski/mk