Wiadomości
fot.pixabay.com

wtorek,

16 lipca 2019

12:14

Firmy z Pomorza mogą zadbać o zdrowie swoich pracownic. Rusza konkurs "Mistrz Profilaktyki"

Specjaliści apelują do pracodawców, by zadbali o zdrowie kobiet i umożliwili im wykonywanie badań cytologicznych w godzinach pracy. Do końca października firmy z Pomorza mogą się zgłaszać do konkursu "Mistrz Profilaktyki", który organizują Pracodawcy Pomorza i spółka medyczna Copernicus z Gdańska.

- Udział może wziąć każda firma z Pomorza - zachęca Aleksandra Pustelnik z Copernicusa. - Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach, mikro i małe przedsiębiorstwo zatrudniające do 50 pracowników, średnie przedsiębiorstwo do 250 pracowników, oraz duże przedsiębiorstwo powyżej 250 pracowników.

Organizatorzy deklarują, że badania profilaktyczne można zorganizować w taki sposób, by w ciągu jednego dnia zbadać wszystkie chętne panie w wieku 25-59 lat, pracujące w jednej firmie. - Pracodawca może na przykład zorganizować transport, przywieźć swoje pracownice do ośrodka wykonującego badania. Jesteśmy otwarci na różne propozycje - dodaje Aleksandra Pustelnik.

DSC 0657 copyNa zdj. Aleksandra Pustelnik ze spółki Copernicus. Fot. Martyna Kasprzycka

Firmy mogą zgłaszać się do konkursu przez stronę internetową www.cytologia-pomorze.pl. Rozstrzygnięcie zaplanowane jest na początku przyszłego roku.

Cytologia to badanie wykrywające raka szyjki macicy. Tylko 30% kobiet w województwie pomorskim zgłasza się na nie regularnie. Badanie powinno się wykonywać co trzy lata, co pozwala na wykrycie stanu przedrakowego i prawie stuprocentowe uchronienie przed rakiem szyjki macicy.

Szczegóły konkursu można znaleźć >>> TUTAJ

Joanna Matuszewska
Napisz do autorki: j.matuszewska@radiogdansk.pl