Wiadomości
Utrudnienia związane będą z kolarskim etapem zawodów triathlonowych (fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz)

piątek,

12 lipca 2019

19:33

W niedzielę utrudnienia dla kierowców. Uczestnicy Triathlon Gdańsk zajmą m.in. Trasę Sucharskiego i Czarny Dwór

W niedzielę na ulice wyjadą uczestnicy Triathlon Gdańsk. Część biegowa odbędzie się na nadmorskich ścieżkach Parku Reagana, ale 40-kilometrową trasę rowerową wytyczono m.in. przez tunel pod Martwą Wisłą.

Triathlon Gdańsk odbywać się będzie na dystansie olimpijskim. Śmiałkowie będą mieli 1,5 km do przepłynięcia, 40 km do przejechania na rowerze i 10 km do przebiegnięcia. Uciążliwy dla kierowców może być tylko ten drugi etap, bowiem kolarska trasa prowadzi przez kilka dróg uczęszczanych przez auta. 

- Zwracamy się z prośbą, o takie zaplanowanie korzystania z samochodu w dniu imprezy, by w podanym przedziale czasowym uniknąć utrudnień wyjazdu z okolicznych posesji i parkingów - czytamy w komunikacie Gdańskiego Ośrodka Sportu.

W godz. 8-13 zamknięta będzie nitka w kierunku Warszawy w tunelu pod Martwą Wisłą oraz na Trasie Sucharskiego poprzez węzły Wosia Budzysza i Elbląska,  a także następujące ulice: Czarny Dwór (od al. Jana Pawła II do al. Hallera) i Płażyńskiego (od al. Hallera do dojazdu do ul. Jana Kochanowskiego).

trasa-rowerowa

Utrudnienia związane z Triathlon Gdańsk (mat. Gdański Ośrodek Sportu)W związku z imprezą triathlonową wprowadzono też zmiany na trasach niektórych autobusów i tramwajów. Listę korekt w kursach pojazdów gdańskiej komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie ZTM.

oprac. mrud