Wiadomości
Rozmowy wojewody pomorskiego z mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego o 500+. fot. PUW Gdańsk

piątek,

12 lipca 2019

16:13

Ogromne zainteresowanie programem 500+. Od 1 lipca mieszkańcy Pomorza złożyli już 140 tysięcy wniosków

140 tysięcy wniosków złożono na Pomorzu w ramach programu Rodzina 500+. To ponad połowa, bo łącznie może ich wpłynąć 212 tysięcy. Od 1 lipca 500 złotych można dostać także na pierwsze dziecko bez względu na dochód rodziny. Uproszczone zostały formalności. W tym roku do rozdysponowania jest 2,7 mld zł.

Władze województwa podsumowały w Pruszczu Gdańskim dwa tygodnie składania wniosków o przyznanie świadczenia Rodzina 500 plus na Pomorzu. Na planowanych 212 tysięcy wniosków on line złożono dotąd aż 140 tysięcy.

 


- To program z myślą o rodzinach. Dofinansowanie sprawi, że rodzice będą mogli spędzić więcej czasu ze swoimi dziećmi. Uprościliśmy składanie wniosków, a także ich rozpatrywanie. W tym roku do rozdysponowania jest 2,7 miliardów złotych - mówi Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

Od 1 lipca rozszerzony program objął wszystkie dzieci do 18 roku życia bez względu na dochód rodziny. Możliwe jest też teraz składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć w formie tradycyjnej – papierowej.

W niespełna dwa tygodnie na terenie całego kraju rodziny złożyły ponad 2 mln wniosków online o przyznanie środków z programu "Rodzina 500 Plus". Każdy, kto chce online złożyć wniosek o 500+, może to zrobić za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia lub platformy usług elektronicznych ZUS.

 

Maciej Naskręt