Wiadomości
Otwarcie punktu widokowego w Olivia Star zaplanowano na połowę lipca (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

czwartek,

11 lipca 2019

13:24

Już niedługo otwarcie najwyższego punktu widokowego na Pomorzu. Zobacz Gdańsk z wysokości 130 metrów [ZDJĘCIA]

Gdańsk jak na dłoni z widokiem na morze, Trójmiejski Park Krajobrazowy i Oliwę. Taką panoramę będzie można oglądać z punktu widokowego na 32. piętrze wieżowca Olivia Star. Zrobiliśmy kilka zdjęć, więc możecie, co was czeka!

Budynek znajdujący się w Olivia Business Centre jest najwyższym wieżowcem w Polsce Północnej. Punkt widokowy o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych, znajdujący się 130 metrów nad ziemią, a właściwie panorama, jaką z tego punktu można podziwiać, robi wrażenie.

Olivia Star to prawdziwy gigant, najwyższy gmach w północnej Polsce: 35 pięter, dach na wysokości 156 m, ale najwyższy punkt budynku jest na wysokości 180 m. Wcześniej - od lutego 2009 r. - najwyższy był gdyński Sea Towers, który dach ma na poziomie 125,4 m, a wysokość całkowita wynosi 141,6 m. 

PODZIAŁ NA STREFY

Wewnątrz znajdą się dwa lokale gastronomiczne, sala konferencyjna, a cała otwarta przestrzeń została podzielona na trzy strefy: morską, nawiązującą stylistycznie do morza i transatlantyków, leśną - związana z parkiem i trzecią - odbijającą klimat Oliwy z jej architekturą i kolorami.

JAK PROJEKTOWALI ARCHITEKCI?

- Zależało nam na tym, by w każdym z tych miejsc można było inaczej się poczuć. Taką możliwość daje między innymi aranżacja samych miejsc do siedzenia. W strefie morskiej będą to wygodne klasyczne sofy, w strefie leśnej będą to siedziska w formie mniej zobowiązującej, pieńków czy ławek w lesie. Część z nich nawiązuje też do huśtawek. Chcieliśmy stworzyć jak najwięcej miejsc do siedzenia, by siedząc przy oknie można było obrócić się plecami do innych osób i być przez chwilę sam na sam z widokiem za oknem - mówi architekt Anna Branicka z Design Anatomy.

Otwarcie punktu widokowego w Olivia Star zaplanowano na połowę lipca. Będzie on ogólnodostępny, ale za wstęp zapłacimy. 

 

Aleksandra Nietopiel 


Zobacz Galerię