Wiadomości
Gdynianie dłużej poczekają na Park Centralny w Śródmieściu (Fot. Materiały prasowe)

środa,

10 lipca 2019

18:07

Park Centralny w Gdyni dopiero w 2021 roku? Unieważniono przetarg na wykonanie części inwestycji

Gdynianie dłużej poczekają na Park Centralny w Śródmieściu. Urzędnicy już zapowiedzieli, że zakończenie inwestycji nie nastąpi w 2020 roku. Prace mogą potrwać nawet o rok dłużej.

Przed tygodniem zakończył się pierwszy etap inwestycji - zagospodarowano teren wzdłuż al. marszałka Józefa Piłsudskiego między ulicami Tetmajera a Legionów. Komplikacje pojawiły się jednak przy drugiej części przedsięwzięcia. Przetarg na jej wykonanie unieważniono, bo oferty znacznie przekraczały kwotę 7,7 mln zł, którą na ten cel zabezpieczyło miasto.

BĘDZIE KOLEJNE POSTĘPOWANIE

- Propozycje oferentów przewyższały ją o ponad 30 procent - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. - Postanowiliśmy więc unieważnić przetarg i wykonawcy poszukać w kolejnym postępowaniu. Niewykluczone, że wprowadzimy pewne modyfikacje do specyfikacji przetargowej, aby mogło wystartować więcej firm. To powinno spowodować obniżenie cen. Ponowny przetarg postaramy się ogłosić jak najszybciej. Myślę, że uda się to jeszcze przed wakacjami.

Drugi etap budowy Parku Centralnego zakłada urządzenie terenu między ul. Legionów a stadionem MOSiR. Trzecia i zarazem najbardziej kosztowna część przedsięwzięcia to budowa podziemnego parkingu dla 270 samochodów. Według ubiegłorocznych szacunków budowa Parku Centralnego pochłonąć ma 35 milionów złotych.

Marcin Lange/pOr