Wiadomości
Utrudnienia dla kierowców z północnych dzielnic Gdyni (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Lange)

środa,

10 lipca 2019

17:32

Remont na Estakadzie Kwiatkowskiego i prace na skrzyżowaniu ul. płk. Dąbka i Kwiatkowskiego. Duże utrudnienia dla gdyńskich kierowców

Rozpoczął się remont dylatacji - elementu łączenia jezdni na zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego na ul. Morską, od strony Obłuża. Droga w tym miejscu została zawężona do jednego pasa. Wznowiono także prace na skrzyżowaniu ulic płk. Dąbka i Kwiatkowskiego, gdzie wymieniany jest kanał ciepłowniczy.

Remont dylatacji był konieczny ze względu na jej bardzo zły stan techniczny. Przez ok. dwa tygodnie zjazd na ul. Morską od strony Obłuża odbywać się będzie tylko jednym pasem we wszystkich kierunkach. Później drogowcy planują dopuszczenie do ruchu także drugiego z trzech istniejących tam pasów. - Wymiana dylatacji, według umowy, potrwa miesiąc, choć niewykluczone, że prace uda się zakończyć szybciej - informuje Bogusław Moniuszko, kierownik wydziału dróg w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdyni.

REMONT SKRZYŻOWANIA

Po kilkudniowej przerwie, spowodowanej festiwalem Open'er, drogowcy wrócili na remontowane od września 2018 roku skrzyżowanie ulic płk. Dąbka i Kwiatkowskiego. Tam do końca lipca wymieniany będzie kanał ciepłowniczy pod jezdnią, co wiąże się z kolejnymi utrudnieniami dla kierowców.

- Prace wymusiły zawężenie wlotu ul. Kwiatkowskiego w ul. płk Dąbka do jednego pasa. Zmiany wprowadzone zostały również na wlocie ul. płk Dąbka od strony Oksywia, gdzie z trzech istniejących pasów w tej chwili w eksploatacji są dwa - mówi Bogusław Moniuszko.

Wymiana kanału ciepłowniczego potrwa do końca lipca. Kolejne dwa tygodnie zajmie drogowcom odbudowa nawierzchni w tym rejonie.

Marcin Lange/pOr