Wiadomości
Przebudowa 3,5 kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 22 jest planowana na lata 2020-2022 (Fot. GDDKiA)

wtorek,

09 lipca 2019

16:21

Drogowcy chcą przebudować krajową "22", ale po swojemu. Samorządowcy z Malborka: "To nie rozwiąże problemu, chcemy obwodnicy"

Zarząd Powiatu Malborskiego chce przywrócenia planów budowy obwodnicy Malborka. To reakcja samorządowców na przygotowany przez drogowców z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad projekt przebudowy fragmentu trasy nr 22. Dokument nie uwzględnia wniosków starostwa m.in. odnośnie przedłużenia dwujezdniowego odcinka drogi oraz ograniczenia liczby i wysokości ekranów dźwiękochłonnych.


Drogowcy już wcześniej argumentowali, że projektowany przekrój drogi z dodatkowym pasem manewrowym jest wystarczający, a poszerzenie trasy, z uwagi także na bezpieczeństwo ruchu, nieuzasadnione.

- Doraźne rozwiązania nie pozwalają na perspektywiczne rozwiązanie istniejących problemów komunikacyjnych - uważa tymczasem starosta malborski, Mirosław Czapla.

CHCĄ WPISANIA OBWODNICY DO PLANU INWESTYCYJNEGO

Samorządowcy chcą w tej sytuacji ponownego wpisania obwodnicy Malborka do wieloletniego planu inwestycyjnego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Jak informują drogowcy, przebudowa 3,5 kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 22 jest planowana na lata 2020-2022.

 

Sebastian Kwiatkowski/mkul