Wiadomości
"Działaniom księdza towarzyszyło wiele przeszkód, on sam zdawał się ich nie dostrzegać" (fot. fundacjakaczkowskiego.org)

wtorek,

09 lipca 2019

15:28

Znasz kogoś, kto zmienia świat na lepsze? Zgłoś do nagrody #OkularyKaczkowskiego

Odważni, bezkompromisowo walczący o równość, godność i indywidualne podejście do drugiego człowieka. Do 15 lipca można zgłosić ich do nagrody "Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód".

Rodzina i przyjaciele ks. Jana Kaczkowskiego postanowili nagrodzić tych, którzy, tak jak patron założonej przez nich fundacji, nie widzą przeszkód, by z zaangażowaniem i miłością działać na rzecz innych. Mogą to być osoby indywidualne, instytucje, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które działają w Polsce i za granicą.

TO ZALEŻY OD CIEBIE

To od zgłoszeń społeczności zależy, kto będzie miał szansę trafić do grona finalistów nagrody "Okulary Ks. Kaczkowskiego". Aby zgłosić kandydaturę, wystarczy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy. Następnie sylwetkom i dokonaniom kandydatów przyjrzy się kapituła konkursu, która stawia sobie za cel zachowanie obiektywizmu i najwyższych standardów oceny.


SŁABY WZROK, OGROMNE SERCE

- Chociaż działaniom księdza towarzyszyło wiele przeszkód, on sam zdawał się ich nie dostrzegać - mówi Anna Cina-Ciskowska, prezes zarządu fundacji. - A my do dziś żartobliwie zastanawiamy się, czy to kwestia wady wzroku, czy ogromnego serca. Faktem jest, że Jan wybudował hospicjum mimo braku pieniędzy, "ojcował" wielu osobom i wymagał od siebie tyle samo, ile od zdrowego człowieka, mimo chorób, które go dotknęły. Teraz chcemy nagrodzić osoby, które działają zgodnie z jego ideami. Nawet jeżeli wcześniej o nim nie słyszały - dodaje.


W SKŁADZIE KAPITUŁY M.IN. JERZY STUHR

Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń konkursowych fundacja rozpocznie prace, mające wyłonić 10 nominowanych do nagrody. Zwycięzcę wyłoni kapituła konkursowa. W jej obecnym składzie zasiadają m.in. Józef Kaczkowski, Jerzy Stuhr, Kapsyda Kobro-Okołowicz i Przemysław Staroń. Wyniki i wręczenie nagród, w tym finansowych, zostaną ogłoszone podczas gali, która odbędzie się we wrześniu, w Sopocie.

Organizatorzy zapraszają zainteresowanych zgłoszeniem kandydatów na okularykaczkowskiego.org, gdzie znajdą formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu i więcej informacji o inicjatywie i Fundacji im. księdza Jana Kaczkowskiego.

oprac. Piotr Puchalski