Wiadomości
Przebudowa skrzyżowań na Dąbrowie to nie jedyne planowane remonty (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Lange)

poniedziałek,

08 lipca 2019

17:24

Ważne informacje dla kierowców. Dwa kluczowe skrzyżowania na Dąbrowie w Gdyni zostaną zmodernizowane

Na Dąbrowie przebudowane zostaną skrzyżowania ul. Wiczlińskiej z ulicami Koperkową i Miętową oraz ul. Nowowiczlińskiej z ul. Rdestową. Na tym pierwszym zamontowana zostanie przede wszystkim sygnalizacja świetlna.
Zmiany czekają również splot ulic płk Dąbka, Dickmana i Bosmańskiej na Oksywiu.


KOMPLEKSOWA PRZEBUDOWA

Dużo większy zakres prac zaplanowano natomiast na splocie ulic Nowowiczlińskiej i Rdestowej i to pomimo tego, że dokładnie 2 lata temu to skrzyżowanie już przebudowywano. Wówczas wytyczono lewoskręt z ul. Nowowiczlińskiej w ul. Rdestową. - Wówczas nie mogliśmy tego miejsca przebudować kompleksowo, przede wszystkim ze względu na brak środków - tłumaczy Wojciech Folejewski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. - Teraz jednak zmieniły się okoliczności. Po pierwsze, znacząco wzrósł ruch samochodów w tym miejscu i skrzyżowanie traci drożność. Druga kwestia to planowana budowa drogi S6, która przebiegać będzie w tym rejonie i docelowo z pewnością wielu kierowców korzystać będzie z ul. Rdestowej jako objazdu - dodaje.

Najważniejszą zmianą będzie dobudowanie dodatkowego pasa na ul. Rdestowej przed skrzyżowaniem z ul. Nowowiczlińską. W ten sposób będą osobne pasy dla skręcających w lewo i w prawo. Zmieni się też geometria skrzyżowania, które zostanie przesunięte w stronę Wiczlina. Prace budowlane planowane są w przyszłym roku. Póki co, trwa przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej inwestycji. Ta gotowa ma być w listopadzie.

REMONT TEŻ W INNYM MIEJSCU

Oprócz przebudowy skrzyżowań na Dąbrowie, zmieni się też splot ulic płk Dąbka, Bosmańskiej i Dickmana na Oksywiu. Tam planowana jest budowa ronda, ale ostateczną decyzję poprzedzą konsultacje społeczne. Odbędą się one w środę, 10 lipca, o godz. 17.30 w V LO przy ul. Dickmana 14.

Marcin Lange/mar