Wiadomości
"Krystek" od lat ma problemy z prawem (fot. Mateusz Ochocki / KFP)

piątek,

05 lipca 2019

08:21

"Krystek" z nowym zarzutem. Tym razem chodzi o śledztwo w sprawie samobójstwa 14-letniej Anaid

Krystian W. miał przez internet nawiązać kontakt z nieletnią dziewczyną w celu popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym. Na ten moment nie ma jednak żadnych informacji wskazujących, że działanie mężczyzny mogło doprowadzić do samobójstwa nastolatki z Gdańska.
Prokuratura informuje, że "Krystek" z Anaid rozmawiali od 5 lutego do 7 marca 2015 roku. - Analiza jej treści (rozmowy), jak i innych dowodów w sprawie, dała podstawę do przedstawienia Krystianowi W. zarzutu zakazanego nawiązywania kontaktu z małoletnią poniżej 15 lat. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3 - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.


"WIEDZIAŁ, ILE MIAŁA LAT"

Według prokuratury Krystian W. wiedział, ile Anaid miała lat, gdy się z nią skontaktował. - W toku konwersacji wprowadzał ją  w błąd co do charakteru spotkania, do którego zmierzał, między innymi sugerując możliwości podjęcia przez nią pracy, mającej polegać na sprzątaniu jego mieszkania - dodaje Grażyna Wawryniuk.

"NIE MAM SOBIE NIC DO ZARZUCENIA"

Krystian W. nie przyznał się do winy. W kwietniu poprzedniego roku naszemu reporterowi udało się zapytać mężczyznę o jego kontakty z Anaid. 

Krystian W.: Raz w życiu na oczy ją widziałem, za drugim razem spotkałem się z nią tylko z tego względu, bo prosiła mnie o pomoc.

Grzegorz Armatowski: A pan się czuje winny w związku ze śmiercią Anaid?

- Nie, nie czuję się winny. Na drugi dzień rzuciła się pod pociąg, nie w ten sam dzień.


- Ale dzień po spotkaniu z panem.

- No dzień, ale również w ten dzień się spotkała z kilkoma innymi osobami. Dzień później tak samo.


- Czyli nie ma pan sobie nic do zarzucenia?

- Nie mam.

Krystian W. od wielu lat ma poważne problemy z prawem. W czerwcu ubiegłego roku mężczyzna został oskarżony o popełnienie 65 przestępstw na szkodę 35 pokrzywdzonych dziewczyn oraz banku, Skarbu Państwa i towarzystw ubezpieczeniowych. 40 zarzutów dotyczy przestępstw o charakterze seksualnych. Mężczyzna miał wykorzystywać seksualnie młode dziewczyny w m.in Pucku i Trójmieście.

mili/mmt