Wiadomości
Dopiero pod koniec września może być gotowa opinia o stanie zdrowia psychicznego podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska (Fot. Policja)

środa,

26 czerwca 2019

12:56

Opinia o stanie zdrowia Stefana W. gotowa dopiero pod koniec września? Biegli sprawdzają historię więziennego życia zabójcy

Dopiero pod koniec września może być gotowa opinia o stanie zdrowia psychicznego podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska. Biegli psychiatrzy i psycholog, którzy przeprowadzili miesięczną obserwację Stefana W., potrzebują więcej czasu na opracowanie dokumentu.
- Wezmą pod uwagę całą historię więziennego życia mężczyzny - wyjaśnia Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Dokumentacja lekarska podejrzanego jest bardzo bogata. Biegli wystąpili o nią do wszystkich jednostek penitencjarnych, w których Stefan W. wcześniej był badany psychiatrycznie. Dopiero po zapoznaniu się z dokumentacją wydadzą opinię - dodaje.
 
NIE ODPOWIE PRZED SĄDEM?


Opinia o stanie zdrowia psychicznego Stefana W. będzie kluczowa w śledztwie w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Jeśli okaże się, że mężczyzna był niepoczytalny, za zbrodnie nie odpowie przed sądem, ale trafi na leczenie w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Na razie jest w areszcie i grozi mu dożywocie.

 

Grzegorz Armatowski/pOr