Wiadomości
Ksiądz Wojciech Cz. nie przyznał się do winy Fot. Pixabay

środa,

19 czerwca 2019

10:00

Ksiądz z Kartuz podejrzany o molestowanie seksualne młodej kobiety. Grozi mu 8 lat więzienia

Wikary został przesłuchany i usłyszał zarzut. Zdaniem śledczych Wojciech Cz., zaprosił do swojego mieszkania na plebanii 20-letnią kobietę.
- W trakcie spotkania miał wykonywać wobec niej czynności o charakterze seksualnym, na co ona się nie godziła. Duchowny usłyszał zarzut doprowadzenia pokrzywdzonej do innej czynności seksualnej - poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

ŹLE ZROZUMIANE INTENCJE?

Wojciech Cz. nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Opisał inny przebieg spotkania i stwierdził, że pokrzywdzona źle zrozumiała jego intencje. Duchowny jest pod policyjnym dozorem i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Musiał też wpłacić dwa tysiące złotych kaucji. Grozi mu 8 lat więzienia.

PRZENIESIONY Z BRZEŹNA LĘBORSKIEGO

W czerwcu ubiegłego roku biskup pelpliński pozbawił księdza Wojciecha Cz. probostwa w Brzeźnie Lęborskim. Miał dopuścić do prowadzenia rekolekcji przez księdza skazanego za molestowanie ministrantów. Sąd Wojciecha Cz. od tego zarzutu uniewinnił. Duchowny został jednak przeniesiony - jako wikariusz - do parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach.
 
Grzegorz Armatowski/mili