Wiadomości
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Czarnej Wodzie na DK22. Zginęła jedna osoba (Fot. Pomorska Policja)

wtorek,

18 czerwca 2019

13:18

Czerwone kropki, tak policjanci chcą dotrzeć do wyobraźni kierowców. "Dodatkowo będziemy publikować fakty i mity o bezpieczeństwie na drogach"

Policja uruchomiła na swoich stronach internetowych zakładkę, w której można śledzić liczbę i miejsca, gdzie dochodzi do tragicznych zdarzeń. Jak mówi sierżant sztabowy Marek Radliński z pomorskiej drogówki, codziennie na konturze Polski będzie nanoszony czerwoną kropką punkt, który będzie oznaczał miejsce tragicznego wypadku.

- Dzień później kropka będzie już czarna. Z czasem będzie wyraźnie widać, że takich punktów jest bardzo dużo - mówi. Dziś, biorąc pod uwagę statystyki, codziennie w skali kraju przybywa kilkanaście podobnych miejsc. Policja dodatkowo zamierza co czwartek publikować na swoich stronach fakty i mity dotyczące aspektów bezpieczeństwa na drogach. - Jednym z nich jest wpływ dobrej pogody na wypadki. Wbrew przekonaniu, w takich warunkach dochodzi do większej ich liczby niż zazwyczaj - dodają policjanci.

 

mapa wypadki

Mapa pokazuje miejsca, gdzie zdarzyły się wypadki (Graf. Pomorska Policja)

Od początku tego roku do końca maja na drogach Pomorza życie straciły 74 osoby - to o 29 więcej niż w tym samym czasie 2018.

Mapa jest dostępna TUTAJ.

Sebastian Kwiatkowski/mar